• rodzinka
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
sobota, 27 luty 2016 11:59

Stawiamy na niszowe marki

Napisał 

Perfumeria Astor od ponad dekady zaopatruje świdniczanki w kosmetyki do makijażu, pielęgnacji oraz piękne zapachy. O tym, jak radzi sobie z konkurencją, jakie produkty można w niej kupić oraz co wkrótce pojawi się w ofercie, opowiadają właściciele Małgorzata i Wojciech Wołowiec.

- Nazwa perfumerii nasuwa na myśl nowojorską firmę kosmetyczną. Jest to celowy zabieg czy też Państwa sklepy są częścią tego znanego potentata?

- Wojciech Wołowiec: Perfumerie, które prowadzimy nie są związane z nowojorską firmą działającą pod szyldem Astor. Jesteśmy prywatnym przedsiębiorstwem. Nazwę przyjęliśmy po poprzednich właścicielach. Klientki bardzo dobrze ją kojarzyły, dlatego zdecydowaliśmy się jej nie zmieniać. Pierwszy sklep, znajdujący się przy ul. Niepodległości 29a, kupiliśmy 15 lat temu. Kolejny, z nieco inną ofertą, powstał kilka lat temu w Galerii Venus.

- Klientki mogą wybierać z bogatej oferty perfum oraz kosmetyków do makijażu i pielęgnacji ciała. Na jakich producentów stawiacie?

- Małgorzata Wołowiec: Początkowo w naszym punkcie przy Niepodległości klientki mogły kupić kosmetyki firmy Astor i Max Factor.

- W. W.: Jako pierwsi w Świdniku wprowadziliśmy do sprzedaży kosmetyki Maybelline New York, L’Oreal Paris, IsaDora, ArtDeco, Revlon, Pupa. Jednak rynek i konkurencja wymusiły na nas zmiany. Otwierając drugi sklep, skupiliśmy się na produktach eleganckich, bardziej ekskluzywnych. Zwiększyliśmy wybór wód toaletowych, perfum i kosmetyków ekologicznych do pielęgnacji ciała. Zróżnicowaliśmy też ofertę między starym a nowym punktem.

- Na klientki, które odwiedzą wasz punkt w galerii czeka duży wybór produktów ekologicznych polskich i zagranicznych marek. W jakie krajowe kosmetyki warto się zaopatrzyć?

- W. W.: Sprzedajemy produkty firmy Stara Mydlarnia, na przykład mydła glicerynowe, kule, żele do kąpieli, masła do ciała, które są ręcznie wyrabiane. Są to kosmetyki ekologiczne, niezawierające SLS, parabenów, silikonów, są bardzo dobre i godne spróbowania.

- M. W.: Takimi typowymi „eko” produktami, są kosmetyki Sylveco, przeznaczone do pielęgnacji twarzy i ciała, które niedawno wprowadziliśmy. Mają specyficzny zapach. Jeśli wybierzemy, na przykład peeling malinowy, to po otwarciu buteleczki, poczujemy zapach prawdziwej maliny.

- W. W.: Ta marka wyróżnia się też niepowtarzalnością składu. Produkty Sylveco nie zawierają środków konserwujących, dlatego mają krótkie terminy ważności. Są bardzo zdrowe dla skóry.

- Jakie kosmetyki wiodą prym wśród pań?

- W. W.: Kobiety śledzą kosmetyczne nowinki. Czytają recenzje, blogi, oglądają filmy z podpowiedziami, które produkty warto wypróbować. Zwracają uwagę na to, co jest na topie i same chcą również to przetestować.

- Po które kosmetyki Państwo najchętniej sięgają?

- M. W.: Jeśli miałabym wskazać jedną markę czy produkt, który jest moim ulubieńcem, nie byłabym w stanie tego zrobić. Każda firma ma w swojej ofercie coś, z czego lubię korzystać. Jednak przed wprowadzeniem nowości, staram się sama sprawdzić jak działają. To, że znam i stosuję produkty, które potem sprzedaję, bardzo ułatwia kontakt z klientkami. Wiem, co mogę im polecić, bo sama to stosowałam. Poza tym, chętnie słucham opinii klientek. Taka informacja zwrotna pomaga zweryfikować naszą ofertę.

- Planujecie wprowadzić do sklepów nowe kosmetyki?

- W. W.: Staramy się weryfikować ceny i być konkurencyjni. W poszukiwaniu nowości, bierzemy udział w targach, staramy się też być na bieżąco z tym, co jest modne w środowisku internetowym. W najbliższym czasie, w ofercie pojawią się produkty do stylizacji paznokci marki Semilac, która jest teraz bardzo popularna.

- M.W.: Od tygodnia można także dostać u nas kosmetyki do makijażu Makeup Revolution.

- W związku z wprowadzeniem do sprzedaży marki Sylveco, w sklepie odbędą się dermokonsultacje.

- W. W.: Chcemy zapoznać klientów z nowymi kosmetykami i przekonać ich do ekologicznych polskich produktów. Przyjedzie do nas specjalistka, która przeprowadzi badania skóry i doradzi, jak pielęgnować różne typy cery.

- Czy na takie spotkanie trzeba się wcześniej zapisać?

- W. W.: Klientki, które będą chciały z niego skorzystać, powinny po prostu przyjść do nas 10 marca, między godz. 12:00 a 18:00. Jeśli ktoś nie zdąży skorzystać z porady, na pewno będzie miał okazję zrobić to na kolejnym spotkaniu, które również planujemy. - M. W.: Co najmniej raz w miesiącu zapraszamy też na zajęcia z wizażystką, podczas których panie nauczą się, jak wykonać makijaż i jakie kosmetyki dobrać do typu urody. Na najbliższe warsztaty zapraszamy 1 i 2 marca.

Agata Flisiak

Najczęściej czytane