Łączą siły - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 13 październik 2015 09:38

Łączą siły

Napisał 

W najbliższą środę, 14 października, o godzinie 9.00, w sali 103 Urzędu Miasta zbierze się Rada Przedsiębiorców funkcjonująca przy burmistrzu Świdnika.

Działania rady są coraz bardziej konkretne. Przedsiębiorcy interesują się planowanymi inwestycjami, próbują zjednoczyć siły by wspólnie uczestniczyć w ich realizacji. Przykładem jest planowana adaptacja byłego budynku Gimnazjum nr 2 na Urząd Miasta. Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się we wrześniu, burmistrz Waldemar Jakson zaproponował przedyskutowanie możliwości udzielenia preferencji dla lokalnego biznesu w kontekście ustawy o zamówieniach publicznych. Będzie o tym mowa 14 października. Biznesmeni interesują się również udziałem w modernizacji obiektów sportowych, kupionych przez miasto od PZL-Świdnik oraz konsekwencjami uchwalenia tak zwanej „ustawy krajobrazowej”, związanej z umieszczaniem reklam w terenach zurbanizowanych. Jak się okazuje, jej postanowienia dają samorządom dużą swobodę w konkretyzacji zapisów ustawy. Na razie wiadomo jedynie, że zostanie wprowadzona opłata za umieszczanie reklam – stała, w wysokości maksymalnie 2,5 zł za dzień i zmienna, 0,2 zł za metr kwadratowy powierzchni.

- Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców ze Świdnika do aktywnego udziału w spotkaniach rady - mówi Bartłomiej Pejo, odpowiedzialny za marketing gospodarczy i rozwój miasta. - Dotychczasowe obrady pokazały, że dyskusji podlegają zarówno sprawy dotyczące ruchu drogowego, parkingów przed pawilonami handlowymi, funkcjonowania targowiska, ale również opłat i podatków. Niektórzy członkowie proponują zawiązanie „unii handlowych”, a w przyszłości nawet stowarzyszeń. Ostatnio zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się plany inwestycyjne miasta. Jak zazwyczaj bywa - najcenniejsza jest informacja, dzięki której biznes może określić kierunek rozwoju swojej działalności. Członkowie rady, dla których rozwój gospodarczy Świdnika jest priorytetem, służą doświadczeniem i głosem doradczym władzom Świdnika. Na pewno cieszy też fakt, że na spotkania przybywa coraz więcej przedsiębiorców - dodaje B. Pejo.

jmr