• Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
wtorek, 19 maj 2015 09:51

Kraina zabaw

Napisał 

Od kilku lat w naszym mieście funkcjonuje miejsce zabaw „pod dachem”. Dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni, suchego basenu z piłeczkami, ścianki wspinaczkowej, mostków linowych, trampoliny, ćwicząc umiejętności chodzenia, podciągania i poruszania się między przeszkodami. Organizowane są tutaj przyjęcia urodzinowe oraz zajęcia, które odkrywają przed dziećmi tajniki nauki, świata, muzyki, sportu i przyrody. O tym, co jeszcze oferuje Pikolandia opowiada Marcin Wójcik, współwłaściciel firmy.

- Pikolandia to plac zabaw i miejsce rozrywki, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, a sami pójść na zakupy czy załatwić jakąś pilną sprawę – mówi Marcin Wójcik.

- W Państwa ofercie znajduje się szereg warsztatów i zabaw dla młodszych i starszych dzieci.

- Prowadzimy zajęcia cykliczne, przygotowujące dzieci do edukacji przedszkolnej, półkolonie podczas ferii i wakacji oraz imprezy okolicznościowe, takie jak: Andrzejki, Dzień Dziecka czy Mikołajki. Zabawy są urozmaicone i sprawiają ogromną frajdę nawet najbardziej wymagającym smykom. Uczymy - bawiąc, dlatego rodzice chętnie korzystają z naszych usług i zostawiają dzieci pod naszą opieką. Dla przykładu, w trakcie minionych ferii zimowych dzieci miały okazję wykonywać ciekawe doświadczenia fizyczno-chemiczne.

- W jakim wieku są wasi podopieczni?

- Wszystko zależy od tego, czy chcą się pobawić na placu, czy zapisać na jakieś wydarzenie. Zajęcia przygotowujące do nauki w przedszkolu są kierowane do maluchów, które skończyły 2 lata. Prowadzimy je w mniejszych grupach, żeby łatwiej było im zaadaptować się do nowej sytuacji i przygotować do pobytu w nieznanym miejscu. Urodziny organizujemy zwykle dla starszych dzieci, które mają już kolegów i koleżanki z przedszkola bądź szkoły i chcą dzielić z nimi swoją radość.

- Edukacja przedszkolna to rzadko spotykana oferta.

- Niespotykana, ale bardzo potrzebna. Celem naszych zajęć jest przygotowanie maluszków do zajęć przedszkolnych, prowadzonych przez przeznaczone do tego placówki. Nasze wykwalifikowane panie pedagog prowadzą bogate i rozwijające zajęcia, organizują różne gry i zabawy. Są wspólne harce na konstrukcji, zajęcia plastyczne, gry, gimnastyka, rozmowy tematyczne, czytanie wierszy i bajek, zajęcia rytmiczno – muzyczne, relaksacyjne. Wszystko według ustalonego harmonogramu. Dzieci uczą się nawiązywania kontaktów i przebywania w grupie rówieśników, dzielenia się zabawkami, wspólnego spożywania posiłków o stałej porze. Oczywiście, dzieci mają różne charaktery. Jedne łatwiej przyzwyczajają się do nowych warunków i chcą się wspólnie bawić, innym trudniej jest się przystosować, jednak wraz z upływem czasu i one uczą się tego.

- Na pewno zdarza się, że wasi podopieczni tęsknią za rodzicami. Jak radzicie sobie w chwilach kryzysu?

- Czasami rodzice zostają z dziećmi, więc nie są tak zestresowane, bo mają swojego opiekuna w zasięgu wzroku. Jednak z drugiej strony, lepiej gdy rodzic wyjdzie. Wtedy dzieci mogą zająć się zabawą i nie myślą o tym, czy tata albo babcia czekają na nich. Owszem, zdarza się, że płaczą, ale wystarczy być spokojnym i opanowanym i za chwilę trudne momenty mijają. Panie, które pracują w Pikolandii, umieją opanować taki mały kryzys.

- Organizujecie przyjęcia urodzinowe dla młodszych i starszych. Jaki motyw dekoracyjny cieszy się największym zainteresowaniem solenizantów?

- Przyjęcia są dostosowane do wieku i gustów małych klientów. Dzieci same mogą zdecydować o formie zabawy, która pojawi się na przyjęciu oraz o oprawie urodzinowego przyjęcia. Młodsze dzieci wolą bawić się w bajkowej atmosferze księżniczek, rycerzy i piratów. Starsze najczęściej decydują się na motyw gwiazd kina, sportu czy kosmosu, do których mamy przygotowane mnóstwo fajnych zabaw, jak na przykład budowa rakiety. Od roku na życzenie naszych małych gości wykonujemy piniaty, po brzegi wypełnione cukierkami. Są nie tylko ładną dekoracją, ale również świetną zabawą i mogą przedstawiać dowolnie wybraną postać.

- Oprócz placu zabaw, prowadzą Państwo wypożyczalnię strojów. Jakie przebrania są najchętniej wypożyczane?

- Stroje wypożyczamy głównie w okresie karnawału, ale także przy innych okazjach, na przykład na przedstawienia, które odbywają się w przedszkolach i szkołach. Jeśli chodzi o najchętniej wypożyczane przebrania, to wszystko zależy od aktualnych trendów. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki kierują się tym, co widzą w telewizji. Jeśli w danym sezonie jest moda na jakiegoś bohatera kreskówki, to chłopcy na pewno zechcą wyglądać jak ich ulubieniec. Dziewczynki najchętniej wybiorą strój księżniczki, którą też widziały w telewizji lub kinie.

- Bawialnia jest również otwarta w wakacje. Czy macie już jakieś plany na ten czas?

- Wzorem poprzednich lat, zorganizujemy ciekawe zabawy i zajęcia. Wciąż jednak pracujemy nad programem, dlatego na razie nie będziemy niczego zdradzać. Natomiast mamy już sprecyzowane plany co do Dnia Dziecka. Będzie zabawa w balonowym dywanie oraz darmowe bilety wstępu dla najbardziej spostrzegawczych uczestników. Planujemy również organizację kinderbalu na powitanie lata, na który serdecznie zapraszamy zarówno maluszki, jak i starsze dzieci.

Agata Flisiak

Najczęściej czytane