• rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 11 kwiecień 2015 08:48

Tajniki reklamy

Napisała 

Provend zajmuje się produkcją, sprzedażą gadżetów reklamowych oraz ich znakowaniem na potrzeby różnych firm. Dzięki sprzedaży internetowej, dociera do klientów nie tylko ze Świdnika, ale i całej Polski. O swojej działalności i zainteresowaniach opowiada Marcin Dmowski, właściciel firmy.

- Gadżety i artykuły promocyjne są powszechnie znane. Nie ma działalności, która nie korzystałaby z tego rodzaju promocji – mówi Marcin Dmowski. - Ludzie lubią otrzymywać upominki od firm, z których usług korzystają. To sprawia, że dobrze im się kojarzy. Jeśli gadżet jest przydatny i dobry jakościowo, to nazwa przedsiębiorstwa zawsze utkwi w pamięci i będzie pozytywną reklamą.

- Jak powstała firma?

- Podczas studiów pracowałem u wujka, który zajmuje się importem artykułów promocyjnych na dużą skalę. Do moich zadań należał kontakt z kontrahentami oraz organizacja przedstawicielstwa w województwie lubelskim. Dzięki temu poznałem charakter takiej działalności, rynek, nawiązałem wiele przydatnych w pracy kontaktów. Po ukończeniu studiów dostałem propozycję, aby dalej współpracować z wujkiem poprzez dystrybucję jego produktów, jednak już we własnym przedsiębiorstwie.

- Co wyróżnia Provend spośród innych przedsiębiorstw, zajmujących się sprzedażą i znakowaniem artykułów reklamowych?

- Na tym polu działa wiele firm, zarówno na Lubelszczyźnie, jak i w kraju. Jednak niektóre z nich, jak na przykład agencje reklamowe, nie koncentrują się na gadżetach jako swojej głównej usłudze. Dla nich jest to po prostu dodatek do prowadzonej działalności. Ideą naszej firmy zawsze była reklama właśnie poprzez produkcję różnych gadżetów promocyjnych. Skupiliśmy się wyłącznie na jednej usłudze i właśnie dlatego jesteśmy atrakcyjni dla odbiorców. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość obsługi. Dokładamy wszelkich starań, aby klient czuł się ważny, doceniony i żeby ponownie skorzystał z oferty. Dużą wagę przykładamy też do cen. Jesteśmy elastyczni i mamy konkurencyjne ceny, dlatego usługobiorcy są zadowoleni ze współpracy z naszym przedsiębiorstwem. Branża, w której działamy jest nietypowa. Skupia się nie tylko na imporcie przedmiotów. Równie ważna jest produkcja własna, która sprawia, że firma może rywalizować o klienta.

- Jak usługobiorcy dobierają produkty reklamowe? Czym się kierują?

- Kontaktują się z nami przedstawiciele przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Są to na przykład firmy medyczne i informatyczne. Każda z nich potrzebuje fajnych gadżetów, żeby dotrzeć do odbiorców. Ich klientami mogą być dzieci, dla których wykonujemy zabawki, gry czy odzież. Czasem są to lekarze lub osoby pracujące w zakładach medycznych, więc dostajemy zlecenie na gadżet w tej tematyce. Jako, że jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata reklamy, jeździmy na targi i bardzo dobrze znamy branżę, często sami proponujemy klientom konkretne rozwiązania. Mamy katalogi i stronę internetową www.supergadzetyreklamowe.pl, gdzie można zobaczyć, jakie artykuły znajdują się w ofercie, ile kosztują, w jakich kolorach są dostępne oraz czy można na nich nadrukować grafikę. Jeśli któryś z nich przykuje uwagę klienta, możemy wyprodukować i oznakować symbolem zamawiającego.

- Wykonują Państwo produkty, których nie ma w katalogu?

- Jesteśmy i otwarci na nowe pomysły. Mamy możliwość, by stworzyć produkt niepowtarzalny, adresowany wyłącznie do jednego klienta. Ktoś może zażyczyć sobie, na przykład nietypowy kształt jakiegoś gadżetu. Mieliśmy zlecenie od dużego lubelskiego przedsiębiorstwa na produkcję pendrive’ów w kształcie maszyn rolniczych. Obecnie pracujemy nad oryginalnymi podstawkami dla pewnej międzynarodowej firmy. Zwykle jednak realizujemy zamówienia skatalogowane.

- Jak promuje się firma, która na co dzień zajmuje się reklamą innych zakładów?

- W naszym przypadku najlepszą formą promocji jest po prostu dobrze wykonana usługa. Jeśli odbiorca jest zadowolony, poleca nas kolejnym osobom i w pewien sposób buduje bazę usługobiorców. To najsilniejsza i najskuteczniejsza forma reklamy. Dużo inwestujemy też w marketing internetowy, czyli mailing i pozycjonowanie strony, bo nasza działalność opiera się przede wszystkim na rynku internetowym.

- Czym interesuje się Pan poza pracą?

- Pracuję na rzecz mieszkańców. Od ubiegłego roku jestem radnym Gminy Miejskiej Świdnik. Przewodniczę też klubowi radnych Rodziny i Prawo. Dużo czasu poświęcam na sprawy społeczne, obsługę interesantów i kontakt z nimi. Moim największym hobby jest sport. Razem z pracownikami Provend tworzymy drużynę piłkarską i uczestniczymy w różnych rozgrywkach. Mamy na swoim koncie kilka sukcesów. Piłka nożna to wspaniały sposób na spędzanie czasu. To jedyny moment, kiedy można zapomnieć o wszystkich problemach, odpocząć i oczyścić umysł.

Agata Flisiak

 

 

 

 

Najczęściej czytane