• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
poniedziałek, 16 marzec 2015 15:19

Menedżer z pasją

Napisała 

Kolejnym menedżerem z pasją, którego przedstawiamy w naszym cyklu jest Andrzej Bernat, właściciel firmy Hydrocentrum.

- Zawodowo jestem….

- Z wykształcenia jestem prawnikiem. Studia ukończyłem w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W trakcie nauki pracowałem w sklepie branży hydraulicznej. Rzecz jasna nie traktowałem tego zajęcia jako docelowego. Jednak trudności, na jakie napotykają absolwenci prawa ze zdobyciem pracy w tym wciąż bardzo hermetycznym zawodzie sprawiły, że pracuję w handlu już 13 rok. Praca tymczasowa przekształciła się w stałą, a z czasem również w pomysł na biznes. Od pół roku prowadzę własną firmę. Postanowiłem się usamodzielnić, zarówno ze względów finansowych, jak i, w pewnym sensie, na pewność zatrudnienia.

- Moja firma….

- Jest kontynuacją dotychczasowego doświadczenia zawodowego - sklep z artykułami budowlanymi, sanitarnymi, grzewczymi, elektrycznymi i gazowniczymi. Jak widać oferujemy szerokie spektrum specjalizacji i asortymentu. Firmę prowadzę ze wspólnikiem, który jest przedsiębiorcą handlowym już od 22 lat. Wpadliśmy na pomysł, zrobiliśmy biznesplan i wypaliło. Mamy plany rozwojowe. W najbliższym czasie chcemy zatrudnić jedną lub dwie osoby, w dalszej perspektywie być może również utworzyć filię w Lublinie. Mieścimy się przy ulicy Skarżyńskiego 1B, w dzielnicy, w której ostatnio nie było sklepu tej branży. Odwiedzający nas klienci bardzo często wyrażają radość, że nie muszą już chodzić po towar na drugi koniec miasta.

- Najważniejsze wydarzenie w życiu zawodowym…

- To podjęcie decyzji o przejściu „na swoje”, po 12 latach pracy w charakterze sprzedawcy.

- Doświadczenie zawodowe…

- Wbrew pozorom nie jest to łatwa branża. Doświadczenie wynika z wielu szkoleń, spotkań biznesowych, zapoznawania się z nowinkami technicznymi i technologicznymi, rozwijania wiedzy. Fotowoltaika, pompy ciepła, kolektory słoneczne, domy pasywne…. a więc oszczędność i ekologia. Staramy się ciągle rozwijać i być jak najbardziej otwartymi na klienta, który ma prawo zdobyć u nas nie tylko konkretny towar, ale również wiedzę na jego temat. Żeby nie szukał jej w Internecie, bądź gdzieś poza Świdnikiem.

- Najważniejsze w byciu szefem jest…

- Otwartość na pracowników i odpowiedzialność oraz...a może przede wszystkim, stworzenie dobrej atmosfery w miejscy pracy, gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Pracownik przychodzi do sklepu, pracuje od 8 do 16, wychodzi i zapomina. Szef musi żyć biznesem całą dobę. Inaczej nie da się go prowadzić z sukcesem. Albo wkładasz w swoją pracę pasję, czynisz z niej część życia, albo będzie źle.

- Moje zainteresowania to…

- Nie mam zbyt wiele czasu na szczególne zainteresowania. Dobra książka wieczorem, film, spotkania ze znajomymi i rodziną. Na poświęcenie się jakiejś pasji systematycznie, po prostu nie mogę sobie pozwolić. Być może za jakiś czas to się zmieni. Na razie moim głównym hobby jest firma Hydrocentrum.

Jan Mazur

Najczęściej czytane