• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
piątek, 28 listopad 2014 09:06

Kuchnia to serce domu

Napisała 

W niej spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, przygotowujemy wspólnie posiłki i spędzamy razem czas. Musi więc pasować do naszego charakteru i trybu życia. O pracy w firmie spełniającej kuchenne marzenia, mówi Andrzej Reszka, właściciel Studia mebli Reszka.

- Skąd pomysł na firmę specjalizującą się w projektowaniu i tworzeniu mebli kuchennych?

- Firma powstała za sprawą mojego przyjaciela Marka, który prowadził studio mebli kuchennych. Przez jakiś czas pracowaliśmy razem i to właśnie Marek nauczył mnie zawodu i zaszczepił myśl o otwarciu własnego studia z pięknymi meblami kuchennymi. Wreszcie nadarzyła się okazja, by założyć firmę i tworzyć według własnych pomysłów. Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem i przygotowaniem do montażu.

- Jak wygląda proces projektowania?

- Klient przychodząc do nas, ma własne wyobrażenie i propozycje odnośnie wyglądu mebli. Jednak podczas rozmowy, wychodzą różne kwestie, których wcześniej nie brał pod uwagę. Niejednokrotnie zmieniamy koncepcję, ale staramy się, by wciąż trafiała w gust i potrzeby klienta. Projektujemy dla niego oryginalną kuchnię, która wygląda ładnie i efektownie. Oczywiście, jeśli klientowi bardziej podoba się jego wizja, nic nie zmieniamy. Mamy wielu klientów, którzy przychodzą do nas z polecenia, bo wiedzą, że będziemy potrafili im doradzić. Ogromnym atutem naszej firmy jest doświadczenie. Działamy już od 15 lat, dlatego zapewniamy fachową obsługę.

- Przez te wszystkie lata wykonali Państwo wiele zamówień. Które z nich było dla was największym wyzwaniem?

- Realizujemy zamówienia nie tylko w Świdniku czy Lublinie. Nasz zakres prac wykracza poza województwo lubelskie, a niekiedy nawet Polskę, bo zdarzały się też zamówienia z Niemiec. Nad bardzo ciekawą kuchnią, mieliśmy okazję pracować w Warszawie. Meble miały nietypowe kształty, a samo pomieszczenie łączyło salon, łazienkę i przedpokój. Wystrój mieszkania był stylizowany na lata 20. i 30., dlatego kuchnia musiała być dopasowana do pozostałych pokoi. Wykonaliśmy meble z orzecha afrykańskiego, o pięknych liniach i słojach, połysku oraz kolorze. Klienci byli zachwyceni. Zlecili nam zaprojektowanie pozostałych pomieszczeń. Bardzo miło wspominamy też zlecenie zrealizowane dla klienta, który później stał się naszym przyjacielem. Powstała nowoczesna kuchnia z bardzo fajnymi rozwiązaniami. Często służy za przykład dla nowych klientów.

- Wykonujecie nie tylko meble kuchenne?

- Tworzymy meble do wszystkich pomieszczeń. Oprócz kuchennych, robimy też meble łazienkowe, szafy wnękowe, garderoby. Staramy się kompleksowo wykończyć pomieszczenia. Klienci często poszukują mebli, które nie są standardowe. Chcą, żeby pasowały kolorystycznie do pomieszczenia, miały odpowiedni rozmiar, były wykonane z dobrego materiału, a nie wszystkie gotowe produkty dają taką możliwość. To, co sami tworzymy, jest nietypowe i niepowtarzalne. Rzadko zdarza się żebyśmy dwa razy zrobili taką samą kuchnię. Każde pomieszczenie jest inne i ma własny charakter. Najważniejsze jest, by pasowało do osobowości właściciela i było funkcjonalne. Oprócz projektowania, zajmujemy się sprzedażą kompleksowych kuchni, łącznie ze sprzętem AGD. Doradzamy sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb finansowych, kulinarnych, ale i estetycznych. Bardzo często klienci decydują się na przykład, na piekarnik do zabudowy, który musi idealnie pasować do rozmiaru mebli.

- W grudniu poszerzycie ofertę o produkty niemieckiego kontrahenta.

- Nawiązaliśmy współpracę z firmą Bauformat i Burget, która tworzy piękne meble z wyższej półki. Bardzo długo rozważaliśmy tę propozycję, jednak postanowiliśmy zaryzykować. Firma ma ponad stuletnią tradycję i jest znana na całym świecie z produktów wysokiej jakości. W Polsce dużą popularność zyskała dzięki programowi „Bitwa o dom”, w którym widzowie mogli zobaczyć, jak prezentują się ich meble. Wielu klientów decyduje się na produkt markowy, więc Bauformat i Burget spełni ich oczekiwania. To produkt na każdą kieszeń, na który każdy może sobie pozwolić. Znamy realia rynku, wiemy czego potrzebują nasi klienci, dlatego jesteśmy pewni, że meble będą miały wielu odbiorców. W Polsce działa 58 studiów, w których można kupić produkty Bauformat i Burger, co upewnia nas w podjętej decyzji. Mamy nadzieję na pracę z nowymi projektantami, więc jeśli wśród czytelników jest ktoś zainteresowany współpracą z nami, serdecznie zapraszamy.

- Czym to studio będzie różnić się od obecnego?

- Zamierzamy wprowadzić interaktywną kuchnię. Chcemy dać klientom możliwość zobaczenia, jak sprawdza się w normalnych warunkach, dlatego będziemy korzystać ze sprzętu AGD dostępnego na wystawie. Mamy też pomysł, żeby zaprosić kucharzy, którzy gotowaliby z nami i klientami, dzięki czemu wszyscy czuliby się, jak w prawdziwej kuchni.

- Jak można zamówić u Państwa meble?

- Biuro znajduje się w Lublinie, jednak jesteśmy bardzo mobilni i dojeżdżamy do klienta. Wielu z nich jest z naszego rodzinnego miasta Świdnika, co bardzo nas cieszy. Nasze kuchnie można zobaczyć na stronie www.bauformat.lublin.pl.

Rozmawiała Agata Flisiak

Najczęściej czytane