Weekend z modelarzami - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 10 lipiec 2017 10:32

Weekend z modelarzami

Napisała 

80 osób wzięło udział w IV Konkursie Modeli Kartonowych, który w miniony weekend odbył się w świetlicy wiejskiej we Franciszkowie. Zawodnicy z 5 województw: lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego, a także z Rosji, startowali w kilkunastu kategoriach, między innymi: statki i okręty, samoloty wielopłatowe, samoloty śmigłowe, pojazdy gąsienicowe, budowle, figurki.

- Do Franciszkowa zjechali młodzicy, juniorzy i seniorzy. Zaprezentowali 199 prac konkursowych oraz 11 wystawowych. W tym roku dodatkową kategorią dla uczestników do 18. roku życia były modele naszej świetlicy, wydane przez wydawnictwo Wektor. Dziękujemy modelarzom, a także osobom i firmom, które wsparły konkurs. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji – mówi Stanisław Śliwiński, współorganizator i sędzia główny zawodów.

Oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach, przyznano również nagrody specjalne, między innymi dla Andrzeja Galińskiego z KM „Taurus” MOK Świdnik „Za najlepszy model konkursu” oraz dla Filipa Chyły ze świetlicy wiejskiej we Franciszkowie „Za najlepszy model juniora”.

Organizatorzy konkursu: Pracownia Modeli Kartonowych przy świetlicy wiejskiej we Franciszkowie, Rada Sołecka Wsi Franciszków, Stanisław Śliwiński.

aw