Świętowali na sportowo - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 04 lipiec 2017 15:36

Świętowali na sportowo

Napisała 

Polska, Hiszpania oraz Chiny to zwycięzcy 8. edycji Wakacyjnego Mundialu o Puchar Świdnickiego Lipca. Turniej odbył się dziś, na bocznym boisku świdnickiego stadionu.

Do rywalizacji stanęło siedemnaście drużyn, składających się z uczniów świdnickich gimnazjów i podstawówek. W kategorii szkoła podstawowa - rocznik 2007 i młodsi wygrała ekipa Chin. W kategorii rocznik 2004 i młodsi najlepsza okazała się Polska. W kategorii gimnazja - rocznik 2001 zwyciężyła Hiszpania. 

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz koszulkami i gadżetami. Podczas ceremonii zakończenia mundialu wyróżniono też najlepszych piłkarzy.

Najlepszymi bramkarzami zostali: Igor Rymarz (2007 i młodsi), Paweł Rozwałka (2004 i młodsi), Marceli Ukalisz i Jakub Jankowski (gimnazja). Wyróżnienia otrzymali: Szymon Psiuk, Jakub Parol, Paweł Banasiek (2007 i młodsi), Miłosz Kowalski, Bartłomiej Donda, Kacper Sterniczuk (2004 i młodsi) oraz gimnazjaliści Jakub Babicz i Mateusz Rudzki. Rozgrywki sędziowane były przez Leszka Śmiałkowskiego i Mikołaja Czerniakowskiego.

- Turniej, od lat cieszy się dużą popularnością - mówi Grzegorz Martyniuk, koordynator imprezy. - W tym roku, do udziału w zawodach zgłosiło się 150 dzieci. Na boisku oglądaliśmy wspaniałe akcje i piękne gole. Co ciekawe wśród uczestników znalazły się też dziewczęta.

Impreza odbyła się w ramach oficjalnych uroczystości, upamiętniających wydarzenia sprzed 37 lat. Organizatorem piłkarskich zmagań był Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a patronat honorowy nad turniejem objęli: Marian Król, przewodniczący zarządu Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ „Solidarność”, burmistrz Waldemar Jakson, Andrzej Kuchta, przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A.