Tym razem srebro - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 04 lipiec 2017 09:42

Tym razem srebro

Napisała 
Tym razem srebro fot. archiwum

W Łodzi zorganizowano 12. Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu. Nie zabrakło na nich Grzegorza Kanikuły z klubu Hetman Lublin. Świdniczanin przyzwyczaił nas, że z krajowego czempionatu przywozi medale. Tak też było i tym razem.

Zmagania zaczęły się w piątek, od eliminacji. Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników. Najlepsza czternastka, dzień później zmierzyła się w finale. G. Kanikuła, po pierwszej części turnieju był czwarty. W najważniejszym momencie mistrzostw udało mu się jednak wskoczyć na drugi stopień podium.

- Na wynik końcowy składał się zarówno rezultat z eliminacji, jak i finałów - mówi Grzegorz Kanikuła. - Cieszę się, że udało mi się ostatecznie wywalczyć srebro. W przeszłości byłem już mistrzem kraju, a rok temu wywalczyłem brąz. Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do tej imprezy. Można powiedzieć, że wystartowałem z marszu, zaraz po zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jeszcze w lipcu czeka mnie kolejny turniej, tym razem w Opolu.

Najlepszy w Łodzi był Cezary Dybiński z Olsztyna, a trzecia lokata przypadła jego klubowemu koledze, Dominikowi Czyżowi.

tf