W dwa lata pierwsza liga - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 30 czerwiec 2017 08:41

W dwa lata pierwsza liga

Napisał 

Trzynastu zawodników liczy kadra siatkarskiej Avii, która w kolejnym sezonie będzie reprezentowała żółto – niebieskie barwy na drugoligowym froncie. Na jej czele stoi Sławomir Czarnecki, a asystentem trenera został Piotr Maj. W środę wszyscy spotkali się z władzami Miejskiego Klubu Sportowego, by wysłuchać strategii na najbliższe tygodnie i całe rozgrywki. Celem minimum jest wejście do pierwszej czwórki, a w perspektywie dwóch lat awans na zaplecze PlusLigi.

Z drużyny, która w poprzednim sezonie grała w Świdniku, pozostał jedynie jej trzon. Nowe kontrakty zaproponowano Bartłomiejowi Misztalowi, Marcinowi Kurkowi, Maciejowi Sajdakowi i Wojciechowi Gajoszowi. Dołączyli do nich głównie gracze Politechniki Pszczółki Lublin – Dariusz Bonisławski, Błażej Czarnecki, Andrzej Bieńko, Wojciech Kasiura, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Krzysztof Pigłowski. Dużym wzmocnieniem jest z pewnością powrót do Avii Jakuba Guza. Wychowanek żółto – niebieskich da nie tylko jakość na boisku, ale także charakter w szatni. Ostatnim transferem jest pozyskanie Bartłomieja Żywno. Atakujący trafił do lotniczego miasta z Karpat Krosno.

- Wierzę, że udało nam się zbudować silny i ciekawy zespół – mówi Sławomir Czarnecki, szkoleniowiec Avii. – Klub rozpoczął nowy projekt sportowy i wszystkim zależy, by w Świdniku znów była siatkówka na dobrym poziomie. Na pierwszych zajęciach spotkamy się 7 sierpnia. Będziemy trenować na własnych obiektach. Na początku na pewno bardzo ciężko, przez pięć dni w tygodniu.

Gruntownie przebudowany zespół będzie miał niewiele czasu na zgranie, ale to specjalnie nie martwi władz MKS. W Świdniku przyjęto proces długofalowego budowania drużyny. W sezonie 2017/2018 ma być w czołówce ligi, a za dwa lata cieszyć się z awansu.

- Nie chcemy robić niczego na szybko – wyjaśnia Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. – Tworzymy ekipę, która po awansie na dłużej utrzyma się w I lidze. Do tego potrzeba czasu i przemyślanych decyzji. Oczywiście wierzę, że już w nadchodzącym sezonie kibice będą mieli wiele powodów do radości. Ich cierpliwość zbyt długo wystawiona jest na próbę.

Kadra siatkarzy:

przyjmujący: Marcin Kurek, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Maciej Sajdak

atakujący: Wojciech Kasiura, Bartłomiej Żywno

rozgrywający: Bartłomiej Misztal, Krzysztof Pigłowski

środkowi: Wojciech Gajosz, Rafał Kępka, Konrad Machowicz

libero: Dariusz Bonisławski, Andrzej Bieńko