W Śremie też biegamy - Świdnik - wysokich lotów

środa, 28 czerwiec 2017 13:03

W Śremie też biegamy

Napisał 

A konkretnie Cezary Bednarz, który wystartował w 6. Mróz Śrem Półmaratonie. Świdniczanin zajął bardzo dobre, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w swojej grupie wiekowej. Wszystkie stopnie na podium przypadły reprezentantom Ukrainy. Do mety dotarło 642 uczestników.

- Organizatorzy zapewnili dosyć urozmaiconą trasę – mówi Cezary Bednarz z Biegającego Świdnika. – Kilka razy trzeba było podbiegać pod wzniesienia. Nie tu jednak tkwił największy problem. Zawodnicy musieli walczyć z upałem. Temperatura przekraczała 30 stopni.

Naszemu reprezentantowi udało się pokonać dystans w czasie 1 godz. 18 min. i 35 sek. To wynik o ponad dwie minuty gorszy od rekordu życiowego.

- W nogach czułem jeszcze Maraton Lubelski – dodaje sportowiec. – Rezultat może nie jest oszałamiający, ale całkiem przyzwoity. Poziom zmagań był wysoki. Trzeba docenić także organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania. Kolejny start planuję w sierpniu, w Parchatce. Czeka mnie do pokonania 57 km. Chciałbym ukończyć ultramaraton w najlepszej trójce.

Przypomnijmy, że Śrem, od 2014 roku, jest miastem partnerskim Świdnika.