Kuba Guz wraca do Avii - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 14:44

Kuba Guz wraca do Avii

Napisał 

Siatkarska Avia buduje zespół na kolejny sezon w II lidze. Zaczęła od mocnego uderzenia, bo ze świdnickim klubem związał się, dobrze znany w lotniczym mieście, Jakub Guz. Przyjmujący grał ostatnio w Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którą wywalczył awans do I ligi. Wcześniej bronił barw Espadonu Szczecin i KPS Siedlce.

Choć do rozpoczęcia kolejnego sezonu pozostało kilka miesięcy, działacze żółto - niebieskich nie marnują czasu i już teraz szykują kadrę, która powalczy o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach 2017/2018. Zaczęło się od zatrudnienia na stanowisku szkoleniowca Sławomira Czarneckiego. Były zawodnik Avii pracował ostatnio w lubelskiej Pszczółce. Z ekipą ze stolicy województwa zajął bardzo dobre, drugie miejsce. W prowadzeniu drużyny pomagać mu będzie Piotr Maj. Ze składu, który bronił żółto - niebieskich barw w poprzednim sezonie zostali jedynie Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Maciej Sajdak oraz Wojciech Gajosz. Resztę stanowić będą nowi siatkarze. Pierwszym z nich jest wspomniany wcześniej Jakub Guz. Transfer 33-latka śmiało można określić mianem hitu. Wychowanek Avii odrzucił kilka ciekawych propozycji, by dołączyć do zespołu ze Świdnika.

- Miałem propozycje gry w Białymstoku, Żaganiu, a także w ekstraklasie słoweńskiej - mówi J. Guz. - Zdecydowałem się na Avię i jej nowy projekt sportowy. Cieszę się z powrotu tutaj. To miasto i kibice zasługują przynajmniej na pierwszą ligę. Zespół jest w trakcie budowy. Z tego co wiem, będzie dużo mocniejszy niż w poprzednim sezonie.    

- Rozmowy trwały długo, ale najważniejsze, że zakończyły się pomyślnie - dodaje Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. - Zawodnikowi zależało, by dołączyć do naszego zespołu, my chcieliśmy go mieć u siebie. To nasz wychowanek, siatkarz o dużych umiejętnościach i charyzmie. Z pewnością wniesie dużo do drużyny.

Przyjmujący podpisał kontrakt na rok, z opcją przedłużenia na kolejny sezon.