• SH
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
środa, 17 maj 2017 15:45

Nie dali rady w dziewięciu

Świdniczanka przegrała z Tajfunem, 0:4, ale na jej usprawiedliwienie przemawia fakt, że do Ostrowa Lubelskiego pojechała w dziewięcioosobowym składzie. Przeciwnicy wykorzystali przewagę liczebną, choć do przerwy tylko raz znaleźli sposób na pokonanie Arkadiusza Szulca. Kolejny krok w kierunku awansu wykonały rezerwy Avii. Żółto – niebiescy pokonali u siebie Ludwiniaka Ludwin i już tylko katastrofa może im odebrać pierwsze miejsce na koniec sezonu.

Paweł Walczak, trener Świdniczanki musiał sobie radzić bez połowy kadry. Wszystko przez zawieszenia za kartki, urazy oraz obowiązki pozasportowe poszczególnych graczy. Doszło wręcz do sytuacji, że szkoleniowiec piątej drużyny A-klasy, wraz z prezesem klubu, pomagał swoim podopiecznym na murawie.

- Nawet w osłabieniu mieliśmy okazje strzeleckie – mówi P. Walczak. – Gdybyśmy trafili na 1:0, mogłoby się to inaczej potoczyć. Chłopakom należą się brawa za podjęcie walki, pomimo zdziesiątkowanej kadry. Najłatwiej było odpuścić, oddać mecz walkowerem. To jednak nie w naszym stylu.

Większych kłopotów z pokonaniem Ludwiniaka Ludwin nie mieli zawodnicy Avii II. Lider tabeli strzelał gole solidarnie, po jednym w połowie. Najpierw za sprawą Kamila Staroka, później Dominika Szponara. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, ekipa Tomasza Bednaruka i Pawła Pranagala utrzymała przewagę nad Oleśnią Oleśniki.

- Ludwiniak był jednym z lepszych zespołów, z którym się mierzyliśmy – zaznacza P. Pranagal. – Chcieli grać piłką, próbowali rozgrywać od tyłu. Podeszliśmy wysoko pod rywali i ta taktyka zdała egzamin. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy zdobyć bramkę na 2:0, by spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń.

W najbliższą sobotę czeka nas bezpośrednie starcie pomiędzy rezerwami żółto – niebieskich, a Świdniczanką. Mecz odbędzie się w Piaskach. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 16.00.

Tajfun Ostrów Lubelski – Świdniczanka 4:0 (1:0)

Świdniczanka: Szulc, Kowalski, Martyna, Bereza, Warda, Flis, Ziemkiewicz, Plichta, Walczak

Avia II Świdnik – Ludwiniak Ludwin 2:0 (1:0)

Starok, Szponar

Avia II: Jaroszek, Pałka (Jendrych), Radziewicz, Podstawka, Feret, Maziarczyk (Wójcik), M. Kozłowski, Szponar, Starok, Różycki (Mucha), Kot (Olech)