• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
czwartek, 04 maj 2017 15:12

Odjeżdżają rywalom

Lider A-klasy nie miał problemu z pokonaniem Tajfuna Ostrów Lubelski i Mili Turka. Podopieczni Tomasza Bednaruka i Pawła Pranagala wygrali kolejno 6:0 i 5:0. Zdobyte punkty pozwoliły im odskoczyć w tabeli drugiej w stawce Oleśni Oleśniki.

Żółto – niebiescy, od pierwszego gwizdka arbitra meczu z Tajfunem, narzucili rywalom swój styl gry. Wyszli na prowadzenie po trafieniu Kamila Staroka, który głową skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik podwyższył, na 2:0. Zrobił to strzałem z… rzutu rożnego. Kolejna bramka była dziełem Konrada Maziarczyka. Po zmianie stron świdniczanie nie zwolnili tempa. Na listę strzelców dopisali się Krystian Tuzimski, Dominik Szponar i Marceli Mucha. Trzy dni później Avia II pojechała na mecz do Turki. Jak na faworyta przystało nie miała problemów z przywiezieniem kompletu punktów. Wygrała pewnie, 5:0, już w pierwszej połowie rozstrzygając wynik potyczki.

- Dzięki wygrany powiększyliśmy, do sześciu punktów, przewagę nad Oleśnią Oleśniki – mówi Paweł Pranagal. – Z wiceliderem zmierzymy się teraz w meczu wyjazdowym. Ewentualna wygrana praktycznie zapewni nam awans do wyższej ligi.

Świdniczanki zryw po przerwie

Zespół Pawła Walczaka przegrywał po pierwszej połowie z Zawiszą Garbów, 0:1. Po zmianie stron strzelił przeciwnikom trzy gole. Zaczęło się od trafienia Arkadiusza Szulca. Bramkarz Świdniczanki pewnie wykonał rzut karny. Następnie na listę strzelców wpisywali się Adam Flis i Piotr Tarczyluk.

- Gospodarze nieco nas zaskoczyli – mówi P. Walczak. – Zdobyli gola i cofnęli się do obrony. W przerwie się zmobilizowaliśmy i na drugą połowę wyszliśmy w bojowych nastrojach. To przyniosło efekt. Cieszą trzy punkty i miano jedynego, niepokonanego zespołu na wiosnę.

Avia II Świdnik – Tafjun Ostrów Lubelski 6:0 (3:0)

Starok (2), Maziarczyk, Tuzimski, Szponar, Mucha

Avia II: Jaroszek, Jędrych, Podstawka, Radziewicz, Olech (Pałka 44’), Szponar, Różycki, Tuzimski, Starok, Maziarczyk (Mucha 70’), Kot

Mila Turka – Avia II Świdnik 0:5 (0:3)

Mucha (2), Maziarczyk, Kot, Radziewicz

Avia II: Jaroszek, Pałka, Radziewicz, Podstawka, Jędrych, Feret, M. Kozłowski, Szponar (Olech), Maziarczyk, Kot, Mucha

Zawisza Garbów – Świdniczanka 1:3 (1:0)

Szulc (rzut karny), Flis, Tarczyluk

Świdniczanka: Szulc, Bród, Warda, Komarzeniec, Głos, Boniecki, Tarczyluk, Gabka, Flis, Filutowski, Niedźwiedź (Kosior)