• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • SH
czwartek, 04 maj 2017 09:17

Niemoc Avii przed derbami

Po sobotniej porażce z Sołą Oświęcim piłkarze Avii spotkali się z trenerem i prezesem klubu. Rozmowy miały wpłynąć na postawę zespołu, który wiosną zawodzi w lidze. Świdniczanie, w dziewięciu meczach uzbierali tylko siedem punktów i gdyby nie solidna zaliczka z jesieni, dziś walczyliby o utrzymanie. Okazją do przełamania złej passy miało być środowe starcie ze słabym Cosmosem Nowotaniec. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego nie dali rady pokonać piętnastej drużyny tabeli.

Zaczęło się jednak całkiem obiecująco. W 17 min. do siatki gości trafił Krystian Mroczek, jedyny piłkarz, którego można pochwalić za występ z Cosmosem. Pomocnik minął dwóch rywali i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Chwilę później mógł się cieszyć z drugiego gola, ale zabrakło mu precyzji. W 24 min. przyjezdni doprowadzili do remisu. Piotr Laskowski dośrodkował w szesnastkę Avii, futbolówka minęła wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym i zaskoczyła Jakuba Zolecha. To drugi z rzędu błąd bramkarza żółto – niebieskich. W Oświęcimiu puścił bramkę po uderzeniu rywala z połowy boiska.

Początek drugiej połowy należał do Cosmosu. Ponownie w roli głównej wystąpił Piotr Laskowski, który z kilku metrów nie zdołał umieścić piłki w siatce. Minuty mijały, a świdniczanie wciąż nie znajdowali sposobu na przełamanie defensywy przeciwników. Najbliżej tego był Krystian Mroczek, ale jego dwa strzały obronił Mateusz Krawczyk. Gola na 2:1 mogli zdobyć także goście. Kacper Rak wbiegł z prawej strony w pole karne i zamiast przymierzyć, posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Po końcowym gwizdku sędziego żółto – niebiescy padli na murawę i długo się z niej nie podnosili. Po raz kolejny zawiedli i w kiepskich nastrojach przystąpią do derbów z lubelskim Motorem. Najbliższy rywal Michała Maciejewskiego i spółki gra jak z nut. W rundzie wiosennej wygrał wszystkie spotkania w lidze i pucharze. Każda, nawet najlepsza seria, ma jednak swój koniec. Czy ten nastąpi w niedzielę? Początek derbów o godz. 17.00, na Arenie Lublin.

Avia Świdnik – Cosmos Nowotaniec 1:1 (1:1)

Mroczek (17’) – Laskowski (24’)

Avia: Zolech, Maciejewski, Mazurek, Dykyy, Szymala (Wołos 37’), Orzędowski, Piekarski, Czułowski (Jeleniewski 55’), Mroczek, Sołdecki (Skowroński 74’), Białek

Żółta kartka: Mroczek

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)