• Slajd Wirtualny Spacer
  • Wirtualny spacer po Strefie Historii
środa, 26 kwiecień 2017 12:16

Mistrzowie szachów

Przyszedł czas na oficjalne podsumowanie II edycji Międzyszkolnej Ligii Szachowej, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury i Klub Szachowy „Huzar”. Po siedmiu rundach, w ogólnej klasyfikacji turnieju I miejsce zajęła pierwsza reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 (64,5 pkt.). II miejsce przypadło drugiej reprezentacji z „Siódemki” (54,5pkt.), zaś III zawodnikom z Gimnazjum nr 3 (54 pkt.).

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się pierwsza reprezentacja SP nr 7. W kategorii szkół gimnazjalnych - Gimnazjum nr 3, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - II Liceum Ogólnokształcące. Najwięcej punktów wśród dziewcząt zdobyła Karolina Potaczała, wśród chłopców Mateusz Bojczewski. W poniedziałek pasjonaci królewskiej gry wzięli też udział w Indywidualnym Turnieju Szachowym dla młodzieży szkolnej. Przy stolikach zasiadło 31 uczniów. Królową szachów została Karolina Potaczała. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Alicja Opalińska, trzecie Klaudia Smyk. Najlepszy wśród chłopców okazał się Mateusz Bojczewski. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Lorensowi. Trzecią lokatę uzyskał Krzysztof Maszewski.