• Wirtualny spacer po Strefie Historii
  • Slajd Wirtualny Spacer
poniedziałek, 03 kwiecień 2017 11:01

Solidarnie po 3:0

W dwóch wiosennych meczach Avii II i Świdniczanki padały takie same wyniki. Na inaugurację oba zespoły wygrały po 2:1, w niedzielę pokonały rywali 3:0. Szczególnie cenne jest zwycięstwo rezerw żółto – niebieskich. Lider A-klasy powiększył dystans nad drugą w tabeli Oleśnią Oleśniki do sześciu punktów. Świdniczanka jest piąta.

Avia II grała w sobotę z GKS Niedźwiada. Goście przyjechali do Świdnika z zamiarem zamurowania bramki i ich plan powiódł się do 30 min. Wtedy dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Fereta wykorzystał Dominik Szponar i strzałem głową pokonał golkipera przyjezdnych. Po zmianie stron co chwilę gotowało się w szesnastce zawodników z Niedźwiady, ale świdniczanie wykorzystali tylko dwie ze stworzonych okazji. Na listę strzelców wpisali się Kamil Starok i Marceli Mucha.

Tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym piłkarze Świdniczanki przystąpili do starcia z Kadetem Lisów. Drużyna Pawła Walczaka nie zaczęła dobrze meczu i gdyby nie dobra postawa w bramce Arkadiusza Szulc straciłaby gola. Z każdą kolejna minutą było już jednak lepiej. Sygnał do natarcia dał Michał Martyna, który mógł otworzyć wynik w 30 min. gry. Ten sam zawodnik, pięć minut później, asystował przy golu Piotra Filutowskiego. Popularny „Soja” drugi raz zresztą wpisał się na listę strzelców. Zrobił to 10 min. po zmianie stron. Wynik rywalizacji ustalił Damian Wołodko, po indywidualnej akcji.

W następnej kolejce Avia II zagra w Cycowie z Błękitem (niedziela, godz. 16.00), Świdniczanka w Siostrzytowie z Huraganem (niedziela godz. 15.00).

Avia II Świdnik – GKS Niedźwiada 3:0 (1:0)

Szponar (32’), Starok (60’), Mucha (90’)

Avia II: Jaroszek, Jędrych, Machnikowski, Podstawka, Feret, Szponar, M. Kozłowski (Pałka 70’), Różycki, Starok, Joć (Olech 80’), Maziarczyk (Mucha 90’)

Świdniczanka – Kadet Lisów 3:0 (1:0)

Filutowski (35’, 55’), Wołodko

Świdniczanka: Szulc, Wołodko, Pawłowski, Bród, Warda, Martyna, Ziemkiewicz, Kowalski, Bereza, Filutowski, Gąbka (Niedźwiedź)