Karol Serwin w czołówce Pucharu Świata! - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 05 lipiec 2011 12:31

Karol Serwin w czołówce Pucharu Świata!

Napisał 

Ostatnie trzy tygodnie Karol Serwin spędził biorąc udział w turniejach organizowanych w całej Europie. Teraz chwila odpoczynku i przygotowania do Mistrzostw Świata

Pierwszy start miał miejsce we włoskiej miejscowości Biella, w dniach 17-18 czerwca. Odcinki znajdowały się na deptaku w centrum miasta, zbudowane w bardzo widowiskowy sposób, 10 miejsce to wykonanie planu w 90%, celem była pierwsza 8. 

Kolejnymi zawodami była I runda Pucharu Świata w Szwajcarii w dniach 24-25 czerwca. Zawody odbywały się w obchodzącej 1000-lecie miejscowości Champvent. Organizacyjnie były to jedne z najlepszych zawodów ostatnich lat, nad odcinkami pracowało wiele osób przez 2 tygodnie, zawodnicy mieli do pokonania m.in. specjalnie zbudowany zamek, wodospad, przejazdy po równoważni. Karol Serwin zajął znakomite 6 miejsce!

Prosto ze Szwajcarii, Karol pojechał do Francji na II rundę Pucharu Świata w dniach 1-2 lipca. W bardzo znanej sportowemu światu miejscowości Val D'Isere, na wysokości ok 1800m, trialowcy rywalizowali na sekcjach zbudowanych głównie ze skał, betonowych kręgów. Ciekawostką był także odcinek w oczku wodnym, porozstawiane były w nim skały, trzeba było przeskakiwać z jednej na druga nad wodą, a błąd groził sporą kąpielą. Bardzo dobra jazda w półfinałach dała Karolowi 5 miejsce, dzięki czemu bez problemów zakwalifikował się do finałowej 8. Po 3 godzinach odpoczynku, rozpoczął się finał na maksymalnie trudnych sekcjach, po walce Karol musiał zadowolić się 8 miejscem.

Naprawdę jestem bardzo zadowolony z wyniku. Walczyłem jak mogłem, jednak nie wytrzymałem trochę kondycyjne, a niektóre odcinki przerosły moje dzisiejsze możliwości. Jednak po raz drugi byłem w finale w tym roku i to jest dla mnie najważniejsze - mówi Karol Serwin. Wyjazd byłby niemożliwy gdyby nie pomoc sponsorów: firmy Robert Kasprzak, firmy Peugeot, Gminy Miejskiej Świdnik oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Sportowiec specjalne podziękowania składa również Andrzejowi Kicie.

Karola czeka teraz chwila na odpoczynek, a potem doskonalenie swoich możliwości na treningach. Pod koniec lipca czeka go II runda Pucharu Polski, w sierpniu 3 rundy Pucharu Świata i na końcu najważniejsze Mistrzostwa Świata w pierwszych dniach września.