• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 48
piątek, 30 marzec 2012 11:45

Wodrol mistrzem mistrzów

Napisane przez 

Nie było niespodzianki w czternastej edycji turnieju Masters Cup o Puchar Redaktora Naczelnego Głosu Świdnika. Wygrał go Wodrol, najlepsza drużyna Extraligi

zakończonego niedawno sezonu w powiatowej lidze halowej. Okazałe trofeum, z rąk Jana Mazura, odebrał Paweł Maziarz, kiedyś czołowy piłkarz lubelskiego Motoru.

Jak co roku, turniej Masters Cup kończy sezon halowej odmiany piłki nożnej w Świdniku. Grają w nim zwycięzcy wszystkich lig w Powiatowej Amatorskiej Lidze w Halowej Piłce Nożnej Pięcioosobowej oraz zdobywcy najważniejszych pucharów z różnych turniejów organizowanych w naszym mieście. Triumf w tych zawodach, to duży prestiż dla każdego zespołu. W tegorocznym Mastersie oglądaliśmy dużo zaciętych spotkań i sportowej walki. Dwanaście drużyn, podzielonych na 3 grupy stoczyło pojedynki, w których o wygranej decydował często jeden strzelony gol więcej. Po rozgrywkach grupowych, do półfinałów awansowały: Wodrol, Solidarność PZL-Świdnik, Dwójka-Remondis i Metalowcy. W pierwszej parze zagrali ze sobą piłkarze Dwójki-Remondis i Wodrolu. Choć do przerwy prowadzili Ci pierwsi, to dzięki dwum trafieniom Radosława Szynkaruka po zmianie stron, mistrz Extraligi zdołał odwrócić losy rywalizacji. Identyczny wynik padł w drugim starciu półfinałowym. Solidarność PZL-Świdnik okazała się lepsza od Metalowców. Zanim rozegrano najważniejszy mecz dnia, w finale pocieszenia zmierzyli się przegrani z gier półfinałowych. W spotkaniu o trzecie miejsce Metalowcy nie dali żadnych szans Dwójce-Remondis, pewnie wygrywając 4:1. Finał Masters Cup 2012 trzymał w napięciu niemal do samego końca. Pierwsi do siatki rywala trafili zawodnicy Wodrolu. Jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę dla Solidarności zdobył Paweł Tokarz. Po zmianie stron, po raz drugi na prowadzenie wyszli mistrzowie Extraligi. Ich rywale, na 3 min. przed upływem regulaminowego czasu zdecydowali się wycofać bramkarza. Ryzykowny manewr tym razem się nie opłacił. Wodrol wyprowadził dwie zabójcze kontry, które pogrążyły biało-czerwonych. Na kilkanaście sekund przed końcem rozmiar porażki zmniejszył Jacek Kochalski.

Po zakończeniu wszystkich spotkań odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali. Pamiątkowe statuetki otrzymały wszystkie startujące w zawodach zespoły. Trzy najlepsze ekipy zmagań, oprócz okazałych pucharów dostały także medale. Trofeum fair play powędrowało do Solidarności PZL-Świdnik. Indywidualnie wyróżniono: Pawła Maziarza (Wodrol) – najlepszy strzelec (5 bramek), Piotra Chlebusia (Solidarność) – najlepszy bramkarz i Michała Gołębia (Metalowcy) – najlepszy piłkarz.

Jan Mazur, redaktor naczelny Głosu Świdnika dziękuje za pomoc w organizacji turnieju: Stanisławowi Pszeniczce, prezesowi Ogniska TKKF Świt, Piotrowi Boguszowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 7 i Jackowi Kosierbowi.

Głos Świdnika

Najczęściej czytane