wtorek, 17 marzec 2020 09:10

Sukcesy Danowców

Napisała
Sukcesy Danowców fot. LKSW Dan / Piotr Bernat

7 marca odbyła się ósma edycja turnieju kickboxingu Piaseczno Open. W tym roku wzięło w nim udział 13 ekip i 149 startów indywidualnych. Wśród nich znaleźli się świdniccy zawodnicy LKSW Dan. Nasze miasto reprezentowała trójka sportowców, którzy zdobyli 4 medale.

Jakub Trześniak i Tomasz Gumienniak zawalczyli w kategorii kadetów starszych (57 kg). Po pokonaniu półfinałowych rywali z Warszawy i Węgrowa spotkali się w finale, w którym lepszy okazał się Kuba. Michał Markowski zmierzył się dwukrotnie (63 i 69 kg) w półfinale z zawodnikiem kadry Polski - Filipem Suderem z Prime Wieliczka. Rywal okazał się być lepszy, w wyniku czego świdniczanin zdobył dwa brązowe medale.

Turniej był formą sprawdzianu przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Kadetów, który miał się odbyć na początku kwietnia. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zawody zostały przełożone na późniejszy termin.

Organizatorem zawodów był klub X-Fight Piaseczno.