środa, 04 marzec 2020 12:37

Podwójny awans „Piątki”

Podwójny awans „Piątki” fot. z archiwum G. Martyniuka

27 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Stawką był awans do finału wojewódzkiego turnieju, który organizuje PZPN.

Zawody, zarówno w kategorii U-8, jaki U-10 wygrała reprezentacja SP 5 Świdnik. Obie drużyny zagrały po trzy mecze w turnieju. Młodsi piłkarze wygrali dwa spotkania z SP 7 i SP Bystrzejowice oraz  zremisowali z SP Krzesimów. Grupa do lat 10 pewnie wygrała trzy spotkania z SP 7, SP Bystrzejowice oraz SP Mełgiew. W kwietniu odbędzie się finał wojewódzki rozgrywek.

Skład reprezentacji SP 5  U-8: Jan Martyniuk, Boguś Kosierb, Kamil Jarosz, Olaf Wierzbicki, Jakub Parzymies i Adam Parzymies.

Skład reprezentacji SP 5 U-10: Igor Lalka, Jakub Jóźwik, Mateusz Michałowski, Jakub Zakrzewski, Patryk Zakrzewski, Szymon Profeta, Alan Marek, Kacper Partyka, Mikołaj Królik, Karol Majkut, Miłosz Wójtowicz, Igor Skrzetuski oraz Piotr Lewczuk.

Koordynatorem zawodów jest Grzegorz Martyniuk. Podczas ostatnich rozgrywek opiekunami młodych piłkarzy byli również Wiesław Kołodziej oraz Sylwia Giełzak.