• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
czwartek, 20 luty 2020 13:28

Porażka z Lublinianką

Napisał 
fot. Natalia Kulbicka fot. Natalia Kulbicka

Zawodnicy Świdniczanki Świdnik Mały rozegrali kolejny mecz kontrolny w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Lider lubelskiej klasy okręgowej tym razem musiał uznać wyższość występującej szczebel wyżej Lubliniance Lublin. Najstarszy istniejący lubelski klub pokonał podopiecznych Pawła Pranagala 5:3.

Czwartoligowcy zaatakowali od pierwszych minut z wielkim animuszem. Nie minął kwadrans, a Lublinianka prowadziła już 3:0. Świdniczanka odpowiedziała dopiero na 4:1. Przed przerwą obie drużyny strzeliły jeszcze po jednym golu i zakończyły pierwszą połowę spotkania wynikiem 5:2.

Po przerwie Świdniczanka grała lepiej. Po indywidualnej akcji Karola Kowalskiego, doświadczony Bartłomiej Mazurek wymanewrował obrońców i zmniejszył rozmiary porażki. Oba zespoły miały jeszcze kilka okazji, między innymi rzut karny, którego nie wykorzystał Tomasz Brzyski. Tego dnia żadna bramka już nie padła i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lublinianki 5:3.

- Nasze złe wejście w mecz spowodowało, że Lublinianka ułożyła sobie tak naprawdę całe spotkanie. Przegrywając po pierwszym kwadransie 3:0, po zbyt łatwo straconych przez nas punktach, nie mogliśmy złapać rytmu. O ile ostatnie 30 metrów od bramki przeciwnika konstruowaliśmy składne akcje, o tyle powrót do obrony dużo nas kosztował. Dodatkowo wykonaliśmy sporo ciężkiej pracy w tygodniu, na treningach i dało się odczuć brak „pary" w naszym poruszaniu się. Pracujemy dalej, by w kolejnym spotkaniu kontrolnym uniknąć błędów z soboty i zaprezentować się lepiej niż w starciu z Lublinianką - powiedział kapitan Świdniczanki, Karol Kowalski.

Lublinianka Lublin – Świdniczanka Świdnik Mały 5:3 (5:2)

Bramki: Milcz x3, Bonin, Brzyski, Pędlowski, zawodnik testowany, Mazurek

Lublinianka: Żuber – Rasiński, Mulawa, Dzyr, Wrzesiński, Bednara, A. Rejmak, Brzyski, Bonin, Rybak, Milcz oraz Wójcicki, Dados, Miśkiewicz, Sobstyl, Giletycz

Świdniczanka: Kowalczyk - Kowalski, Grzegorczyk, Bednarek, zawodnik testowany 1 - Pędlowski, Orzędowski, Rusiecki, zawodnik testowany 2 – Wójcik, Mazurek, a po przerwie Miazga, Wołodko, Wilk, Gadomski i Wójtowicz

Najczęściej czytane