• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
środa, 18 grudzień 2019 09:10

Szymajda vs Kvarnstrom o pas

Napisał 
Szymajda vs Kvarnstrom o pas fot. materiały KSW

Na kilka dni przed walką w obronie mistrzowskiego pasa wagi lekkiej organizacji Thunderstrike Fight League, z pojedynku z Hubertem Szymajdą wypadł Max Lima. Nowym rywalem świdniczanina będzie weteran z Finlandii - Jerry Kvarnstrom.

39-letni Fin stoczył 27 zawodowych walk, z czego 14 wygrał. 13 z nich zakończył przed czasem.

- Niestety, jak to często bywa w MMA, mój rywal uległ zmianie. Powodem były problemy prawne. Prawdopodobnie nie posiadał odpowiednich dokumentów, które umożliwiłyby mu podróż do Polski. Max mógł zostać zatrzymany na granicy i walka w ogóle by się nie odbyła - powiedział Hubert Szymajda i dodał: - Ogromny szacunek dla Jerry’ego Kvarnstroma za to, że zdecydował się podjąć wyzwanie. Miesiąc temu stoczył dobrą walkę przeciwko mojemu koledze, Krzysztofowi Gutowskiemu (na gali Babilon MMA 10, gdzie przegrał przez TKO - dop. red.). Nie wolno go lekceważyć. Jest bardzo niebezpieczny, jeśli chodzi o płaszczyznę parterową. W stójce też potrafi rzucać dzikie ciosy. Jerry jest prawdziwym wojownikiem. Widać, że nie boi się wyzwań. Na pewno będę musiał opanować głowę, podejść na zimno i trzymać walkę w stójce. Marzy mi się takie zwycięstwo. Fajnie byłoby mieć w rekordzie wygraną przez KO, ale oczywiście tego nie da się zaplanować. Jednak tego będę szukał, czyli nisko na nogach i koncentracja głównie na boksie. Dużo pracowałem z trenerem zapasów i boksu, także myślę, że niewiele się zmieniło jeśli chodzi o plan na walkę. To samo, co ustawiałem na Brazylijczyka, tu też będzie działało. Jestem dobrze nastawiony, zrelaksowany, waga schodzi wzorowo. Trzeba to teraz przenieść do klatki. Idę po zwycięstwo i liczę na następne starcie w KSW.

Gala TFL 19 „Christmas Time” w sobotę, 21 grudnia, w hali Globus w Lubinie. Zostały już ostatnie wejściówki, które można nabyć na stronie ekobilet.pl.

- Spodziewam się kompletu kibiców. Cieszę się, że na kilka dni przed świętami lubelska publiczność nie zawodzi - zakończył popularny „Małpa”.

Najczęściej czytane