wtorek, 03 grudzień 2019 09:18

Derby w finale!

W półfinale Pucharu Polski, na szczeblu LZPN, piłkarze Avii Świdnik pokonali czwartoligowy Lewart, 1:0, awansując do finału rozgrywek. Teraz podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zmierzą się z lubelskim Motorem, który po dogrywce pokonał u siebie Wisłę Puławy.

Ostatni w tym roku mecz Avii odbył się w Lubartowie. Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane na boisku ze sztuczną murawą, jednak w ostatniej chwili gospodarze zmienili decyzję i mecz odbył się na wysłużonym stadionie z bardzo kiepską nawierzchnią.

Od początku widać było, która drużyna gra ligę wyżej. Żółto-niebiescy kontrolowali mecz i nie pozwalali rywalom na zbyt dużo. W 23 minucie fatalny błąd popełnił były zawodnik Avii, Stanisław Niewiński. Piłka trafiła do Wojciecha Białka, który wykorzystał sytuację "sam na sam" i pokonał również byłego zawodnika Avii - Adriana Wójcickiego. Przed przerwą wynik mógł wyrównać Hubert Kotowicz, jednak jego strzał głową poszybował nad bramką. W drugiej części meczu wynik już się nie zmienił. Avia grała konsekwentnie i zapędy gospodarzy kończyły się przed polem karnym.

- Pierwsza połowa wyglądała w naszym wykonaniu dużej lepiej niż druga. Wiedzieliśmy, że fatalny stan boiska nie pozwoli nam na wiele i trzeba grać prostą piłkę. Myślę, że w meczu były dobre momenty, choć nie ustrzegliśmy się też błędów. Ogólnie uważam, że byliśmy drużyną dojrzalszą. Cel został osiągnięty. Teraz czekamy na finał - podsumował Łukasz Mierzejewski, trener Avii Świdnik.

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:1 (0:1)

Bramka: Wojciech Białek 23′

Lewart: Wójcicki – Niewiński, Budzyński (76′ Filipczuk), Ponurek, Michna (33′ Michałów) – Pokrywka (87′ Duda), Gliniak (46′ Najda), Fularski, Pożak, Kotowicz – Aftyka (81′ Nowak).

Avia: Piotrowski – Głaz, Kołodziej, Plesz, Kukułowicz – Wójcik, Prędota, Ozimek (63′ Kuliga), Maluga, Mroczek – Białek.

Żółte kartki: Dawid Pożak, Patryk Pokrywka, Filip Michałów, Łukasz Najda – Konrad Kołodziej, Dominik Maluga

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)