Karol wśród najlepszych - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 14 listopad 2019 09:17

Karol wśród najlepszych

Napisała 
Karol wśród najlepszych fot. Leo Zhukov

Kilka dni temu pisaliśmy o Karolu Serwinie, który odwiedził chińskie Chengdu, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata rowerowych sportów miejskich. Świdniczanin wywalczył na nich 18 miejsce.

Zawody odbyły się w Xinhua Park. W półfinałach rywalizacji trialowcy mieli do pokonania 3 rundy, po 5 odcinków. Każdy z nich był zaaranżowany inaczej, od naturalnych kamieni, bali drewnianych oraz imitacji skał w rzece, poprzez typowo miejskie kręgi betonowe i specjalnie zbudowane konstrukcje.

- Poziom był ekstremalnie wysoki. Różnica jest widoczna z roku na rok - przyznaje Karol Serwin.

W każdej kolejnej  rundzie świdniczanin poprawiał swój wynik. Ostatecznie zakończył mistrzostwa na bardzo dobrej, 18 pozycji w kategorii Elita 20".

- Czy jestem zadowolony? - Tak! Włożyłem dużo pracy, aby utrzymać poziom. Udało mi się nawet poprawić kilka elementów w swojej jeździe. Z roku na rok wyzwania treningowe są coraz większe, ale walczę i moja przygoda na pewno się jeszcze nie kończy. Czuję dużą satysfakcję z tego, co robię. Mam wiele celów do zrealizowania. To koniec tego sezonu. Pora zacząć planować kolejny - mówi sportowiec.

Podczas zawodów w Chengdu, Karol Serwin odniósł również świetne wyniki jako trener. Jego podopieczny Oliver Widmann został Mistrzem Świata Juniorów 26”. Thomas Pechhacker zajął 5 pozycję w Elicie 20”, a Samuel Hlavaty - 6. Bardzo dobrze poradził sobie też Thomas Klausner, który zakończył rywalizację na 7 miejscu, w kategorii Junior 20”.

Wyjazd mistrza ze Świdnika do Chin był możliwy dzięki wsparciu sponsorów: Gminie Miejskiej Świdnik, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, firmie Roberta Kasprzaka, Under Armour Polska, MMSport.pl oraz Grip Grab.  

WYNIKI

Elita 20"

1. Dominik Oswald - Niemcy

2. Borja Conejos - Hiszpania

3. Ion Areitio - Hiszpania

18. Karol Serwin

Elita 26"

1. Sergi Llongueras - Hiszpania

2. Nicolas Valee - Francja

3. Jack Carthy - Anglia

Junior 20"

1. Charlie Rolls - Anglia

Junior 26"

1. Oliver Widmann - Niemcy