Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 listopad 2019 12:01

Pokaże, co potrafi

Napisała 
Pokaże, co potrafi fot. www.facebook.com/KarolSerwinTRIAL

Chińskie Chengdu po raz kolejny gości najlepszych zawodników z całego globu, którzy zmierzą się na Miejskich Kolarskich Mistrzostwach Świata. Rywalizacja podzielona jest na trzy dyscypliny: BMX Freestyle, cross country i trial rowerowy. W tej ostatniej pojedzie Karol Serwin, wielokrotny mistrz Polski ze Świdnika. To kolejny start na mistrzostwach w Państwie Środka w karierze sportowca.

Od kilku dni świdniczanin jest już w Chinach i przygotowuje się do zawodów. Dziś stanie na linii startu i pokaże, co potrafi.

- Warunki są bardzo trudne. Jest mokro, ślisko, wszystkie przeszkody znajdują się w gęstej trawie, utrudniającej odbicie. Mamy do pokonania 3 rundy, po 5 sekcji. Liczę na dobrą jazdę. Nie nastawiam się na żaden wynik. Po prostu, jak zawsze dam z siebie wszystko. Konkurencja jest ogromna. Jestem jednym z najstarszych zawodników na mistrzostwach. Wśród faworytów są moi podopieczni. Myślę, że to wiele wyjaśnia. Bardzo się cieszę, że mogę tu być. Chcę trenować i startować jak najdłużej, bo daje mi to ogromną radość - mówi Karol Serwin.

Wyjazd do Chin był możliwy dzięki wsparciu sponsorów: Gminie Miejskiej Świdnik, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, firmie Roberta Kasprzaka, Under Armour Polska, MMSport.pl oraz Grip Grab.