• Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
wtorek, 22 październik 2019 08:43

Święto kickboxingu (foto)

Napisał 

19 października w Świdniku odbyła się trzecia edycja Otwartego Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix". Turniej zorganizował LKSW Dan Świdnik, przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Jaksona.

Do walki stanęły ekipy z 18 klubów, których reprezentanci wystąpili w prawie 200 startach indywidualnych. Ich zmagania trenerzy kadr narodowych. W turnieju można było startować w dwóch kategoriach wiekowych, więc zawodnicy często rywalizowali nie tylko z medalistami mistrzostw Polski swojej kategorii, ale i sąsiedniej. Podczas wydarzenia rozegrano także turniej drużynowy w zespołach 4-osobowych (3 chłopców i dziewczyna), przy czym po raz pierwszy zezwolono na tworzenie grup międzyklubowych. Tutaj najlepiej zaprezentowała się ekipa naszych juniorów, zdobywając srebrne medale w składzie: Albert Podstawka, Daniel Cur (zastąpiony w kolejnym pojedynku przez rezerwowego Michała Żołędzia), Kacper Guz i Emilia Szalak. Losy złotego medalu rozstrzygnęła dopiero dogrywka w remisowym meczu.

W konkurencjach indywidualnych najlepiej zaprezentowała się juniorka Emilia Szalak. Reprezentantka LKSW Dan Świdnik zdobyła złoto w kat. -70 kg i srebro w kat. -65 kg. Złoto w najlżejszej kategorii kadetek młodszych -28 kg, zdobyła Kinga Matysiak, pokonując w pięknym stylu rywalkę z Łukowa. Trzecie złoto, w kat. +94 kg, zapisał na swoim koncie junior Kacper Guz. Był jednak jedynym zawodnikiem w kategorii i otrzymał go bez walki. Pozostali zawodnicy otrzymali brązowe medale: Olga Krawczyk (kadetka młodsza +47 kg), Kacper Kuraś (kadet młodszy -32 kg), Jakub Trześniak (kadet starszy w dwóch kategoriach: -47 kg i -52 kg), Tomasz Gumienniak (kadet starszy -52 kg), Paweł Wilczopolski (kadet starszy -57 kg), Michał Markowski (kadet starszy w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg) oraz Daniel Cur (junior w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg).

W klasyfikacji drużynowej tryumfował X-Fight Piaseczno przed Ninja Academy Warszawa i WGSW Prime Wieliczka. Gospodarze zaś uplasowali się tuż za podium.

Najczęściej czytane