• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 22 październik 2019 08:53

Wygrali w Krośnie

Napisał 
fot. MKS Avia Świdnik fot. MKS Avia Świdnik

W trzeciej kolejce drugiej ligi grupy szóstej siatkarze Avii Świdnik pojechali na swój pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Świdniczanie rozegrali spotkanie w Krośnie, pokonując miejscowe Karpaty 3:1. Tym samym żółto-niebiescy z kompletem zwycięstw przewodzą w ligowej stawce.

W pierwszym secie niespodziewanie to gospodarze okazali się lepsi, wygrywając do 20. Sytuacja udało się opanować w drugiej partii, którą takim samym stosunkiem punktowym wygrali świdniczanie.W trzecim i czwartym secie dominacja drużyny Witolda Chwastyniaka była już oczywista. Karpatom nie udało się zdobyć nawet 20 punktów. Ostatecznie Avia wygrała spotkanie 3:1.

- W pierwszym secie Krosno miało trochę szczęścia. Kilka zagrywek w linie i do tego szczęśliwe akcje przy naszym niezbyt dobrym wejściu w mecz. Poszli na pełne ryzyko w zagrywce i to im się opłaciło. Ten kubeł zimnej wody dobrze na nas podziałał, bo w drugim secie kontrolowaliśmy już przebieg spotkania, a trzeci i czwarty set tylko dopełniły formalności. To nasz kolejny mecz w tym sezonie, chociaż pierwszy wyjazdowy. Na boisko wyszliśmy lekko usztywnieni. Być może wpływ na to miała też daleka podróż. Jestem zadowolony z przebiegu całego spotkania. Znów udało się zagrać większości zawodników, poza Tomkiem Błądzińskim, którego wykluczyła choroba. Reszta pograła i zaprezentowała się z dobrej strony. Patrząc na trzy pierwsze mecze, to Karpaty postawiły nam najcięższe warunki. Szczególnie w pierwszych dwóch setach. Drugi set był wyrównany przynajmniej do połowy partii, gdzie gospodarze utrzymywali swoją mocną zagrywkę, popełniając przy tym mało błędów. Trzeba było to przeczekać. Drużyna Karpat wreszcie zaczęła popełniać błędy. Przejęliśmy inicjatywę, dobrze funkcjonowała współpraca blok-obrona. Tych bloków było dość dużo i myślę, że to zaważyło na tym, że tak gładko nam później poszło - podsumował trener Witold Chwastyniak.

W następnej kolejce świdniczanie spotkają się z drużyną KKS Kozienice, która co prawda zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale zagrała jeden mecz mniej od Avii. Kozienice wygrały oba spotkania w tym sezonie. W pierwszej kolejce dobrze poradzili sobie z Błękitnymi Ropczyce, zaś w minioną sobotę wygrali u siebie z Czarnymi Jasło 3:1. Początek meczu lidera z wiceliderem w sobotę o godzinie 18.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Wstęp wolny.

Karpaty PWSZ Krosno - MKS Avia Świdnik 1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 13:25)

Avia: Marcin Kurek, Jakub Guz, Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Tomasz Kusior, Rafał Obermeler, Dariusz Bonisławski (libero), Maciej Sajdak (libero) oraz Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Artur Sługocki, Konrad Machowicz.

Najczęściej czytane