piątek, 11 październik 2019 08:41

Świdniczanka gromi Polesie

Świdniczanka gromi Polesie fot. Natalia Kulbicka

Zawodnicy Świdniczanki Świdnik Mały nie zwalniają tempa. W minioną niedzielę pokonali na własnym boisku Polesie Kock aż 8:0. Podopieczni Pawła Pranagala prowadzą w ligowej stawce z dwoma punktami przewagi nad Opolaninem Opole Lubelskie.

Do Świdnika Dużego przyjechał spadkowicz z czwartej ligi - Polesie Kock. Od samego początku spotkania Świdniczanka nie zostawiła rywalom najmniejszych złudzeń. Już po czterech minutach było 2:0, a trafienia zanotowali Michał Babiarz i Marcel Pedlowski. Gospodarze nie zadowolili się dwubramkową przewagą i konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. Po dwóch bramkach Mazurka i golu Sebastiana Orzędowskiego na przerwę schodzili prowadząc 5:0.

Po zmianie stron trener Paweł Pranagal dał odpocząć kilku zawodnikom. Sporadycznie do głosu dochodzili goście, a Świdniczanka zadawała kolejne ciosy. Hattricka zapisał na swoim koncie najlepszy strzelec zespołu - Bartłomiej Mazurek. Kolejne trafienia były autorstwa Piotra Bednarka i Piotra Wójcika. Ostatecznie Świdniczanka rozgromiła Polesie Kock 8:0.

Następne spotkanie zielono-biało-czerwoni rozegrają w Bełżycach, gdzie podejmie ich beniaminek klasy okręgowej -Tęcza, który zajmuje aktualnie wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Początek spotkania w niedzielę, o godzinie 15.00.

Świdniczanka Świdnik Mały - Polesie Kock 8:0 (5:0)

Bramki: Babiarz 2’, Pędlowski 4’, Mazurek 19’, 40’, 65’, Orzędowski 30’, Bednarek 70’, Wójcik 75’
Świdniczanka: Kowalczyk - Kowalski, Pawłowski, Bednarek, Wołodko (60’ Ziemkiewicz), Babiarz (30’ Wójtowicz), Orzędowski (60’ Miazga), Pędlowski (60’ Skiba), Mazurek, Wójcik, Wilk (60’ Grzegorczyk).

Żółte kartki: Pawłowski, Kowalczyk - Adamczuk

Sędziował: Wieleba