• Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
wtorek, 01 październik 2019 15:52

Po awans!

Napisał 

Każdy kibic świdnickiej Avii czekał na ten moment. W sobotę rusza kolejny sezon drugiej ligi siatkarskiej. Cel jest jeden i liczą na niego wszyscy w Świdniku - awans na zaplecze PlusLigi.

Dwa sezony z rzędu Avia kończyła zmagania o pierwszą ligę na turnieju półfinałowym. Mogłoby się wydawać, że szczególnie blisko upragnionego celu było wiosną tego roku. Wtedy o finał żółto-niebiescy walczyli przed własną publicznością. Dwie nieudane próby awansu poskutkowały rozstaniem się z trenerem Sławomirem Czarneckim. Na jego miejsce, z pierwszoligowego KPS Siedlce, przyszedł Witold Chwastyniak. Nie obyło się również bez roszad w drużynie. Z klubem pożegnało się kilku zawodników. Do zespołu dołączyło też kilka nowych twarzy. Każdy z nich grał w przeszłości w wyższych ligach. Na przyjęcie przyszedł Artur Sługocki z Norwida Częstochowa, środek bloku wzmocnił doświadczony Tomasz Kusior, ostatnio grający w Politechnice Lublin, a na pozycję rozgrywającego ściągnięto Dawida Wiczkowskiego z KPS Siedlce. Długo trwały poszukiwania libero, jednak ostatecznie nie udało się ściągnąć nikogo do rywalizacji z Dariuszem Bonisławskim. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na to miejsce będzie próbowany Maciej Sajdak. Bardzo blisko transferu jest przyjmujący Tomasz Błądziński, który w poprzednim sezonie występował w barwach Politechniki Lublin.

Avia w okresie przygotowawczym wystąpiła w czterech turniejach, z których aż trzy wygrała. Zmiany w grze żółto-niebieskich pod wodzą nowego trenera widać już teraz i kibice z nadzieją patrzą na nadchodzący sezon. W awans do pierwszej ligi wierzy również prezes Avii, Radosław Szczerba.

- Przed sezonem doszło do wielu zmian, zarówno w kadrze zespołu, jak i w sztabie szkoleniowym. Zdecydowaliśmy się zatrudnić trenera z doświadczeniem pierwszoligowym, który przez ostatnie lata związany był z KPS Siedlce. Do żółto-niebieskich dołączyło trzech graczy, na trzy różne pozycje. Każdy z nich smakował gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Na tym prawdopodobnie nie koniec, bo planujemy jeszcze jeden transfer last minute. Przedsezonowe sparingi pokazały, że w drużynie jest duży potencjał. Cieszę się, że mogliśmy zmierzyć się w nich z ekipami z pierwszej ligi oraz zespołami wymienianymi jako faworyci do awansu. Zdajemy sobie sprawę, że także jesteśmy postrzegani jako jeden z kandydatów do promocji. W sobotę zaczynamy długą drogę, która, mam nadzieję, zakończy się dopiero w maju. Wierzę w tę grupę i osiągnięcie zamierzonego celu, czyli gry w przyszłym sezonie na zapleczu PlusLigi - powiedział Radosław Szczerba.

Pierwsze spotkanie nowego sezonu już w najbliższą sobotę, o godzinie 18.00. W hali sportowej przy SP nr 7 w Świdniku Avia podejmie Wisłok Strzyżów. Wstęp na mecz jest darmowy.

Najczęściej czytane