wtorek, 17 wrzesień 2019 09:08

Najlepsi w Warszawie

Siatkarze Avii Świdnik wygrali turniej w Warszawie, zwyciężając wszystkie trzy spotkania i tracąc w nich tylko dwa sety.

Kolejnym etapem przygotowań drużyny Witolda Chwastyniaka do ligowego sezonu był międzynarodowy turniej w Warszawie. Wzięły w nim udział cztery zespoły: VC Mińsk, Netzhoppers KW-Bestensee, Avia Świdnik oraz gospodarz - Legia Warszawa.

W pierwszym meczu świdniczanie zmierzyli się z najmłodszą drużyną turnieju - VC Mińsk. Tę rozgrywkę udało się wygrać w trzech setach, do 24 i dwukrotnie do 18. W drugim spotkaniu naprzeciwko Avii stanęła ekipa gospodarzy. Pierwszą partię żółto-niebiescy zwyciężyli 25:21. W drugim secie ponownie górą była drużyna ze Świdnika obejmując prowadzenie do 23. Chwilowe załamanie przyszło w trzeciej odsłonie, kiedy to Legia wygrała 25:22. W czwartym secie wszystko wróciło do normy i Avia wygrała seta do 20, a cały mecz 3:1. W ostatnim spotkaniu turnieju Avii przyszło zmierzyć się z drużyną z 1. Bundesligi - Netzhoppers KW-Bestensee. Świdniczanie oddali Niemcom tylko drugiego seta i ostatecznie wygrali spotkanie 3:1, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.