• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 05 wrzesień 2019 13:53

Danowcy szlifowali formę

Napisał 
Danowcy szlifowali formę fot. LKSW Dan

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik powrócili z letniego obozu sportowego „One Passion Taekwondo Camp”, który odbył się w Jantarze. W wyjeździe wzięło udział 150 uczestników, w tym 44 „danowców”. Oprócz nich, nad Bałtyk wybrali się zawodnicy klubów: Azja Pabianice, Centuria Toruń, Knock-Out Team Bełchatów, TKD Wesoła, Ap Chagi Robuń i Gladius Ostróda.

Zajęcia odbyły się pod okiem instruktorów poszczególnych klubów, posiadacze stopni mistrzowskich od I do VI dana oraz goście z zagranicy. Treningi taekwondo poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol VII dan z Włoch, który skupił się na zastosowaniu klasycznych technik w samoobronie. 47-letni mistrz pochodzenia filipińskiego zaimponował uczestnikom sprawnością fizyczną, uczestnicząc normalnie w zajęciach wraz z młodszymi często o 30-35 lat zawodnikami. Drugim, zagranicznym gościem był wybitny włoski instruktor kickboxingu Manuel Nordio, trener juniorskiej kadry swojego kraju i szef grupy kickbokserskiej Light Revolution, który poprowadził zajęcia z zakresu taktycznych nowinek w światowym light-contact.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie. Wśród osób, którym udało się uzyskać nowy pas, znalazła się jedenastka zawodników Dana. Jak co roku, sport nie był jedynym tematem obozu. Zawodnicy wybrali się na wycieczkę do Malborka, zorganizowali nocną wyprawę zbierania bursztynu, grę terenową, a także „święto kolorów”. Hitem okazała się trwająca przez cały wyjazd gra fabularna, bazująca na postaciach znanych z książek i gier z serii „Wiedźmin”. Regularnie odbywały się też spotkania z zakresu treningu mentalnego.

Od 1 września LKSW Dan wznowił treningi w poszczególnych sekcjach i zaprasza do siebie nowych adeptów. Rozkład zajęć znajduje się już na klubowej stronie www.lkswdan.pl oraz na fanpagu klubu na Facebooku. Zainteresowani mogą też zasięgać informacji pod numerem 602 351 585.

Najczęściej czytane