poniedziałek, 26 sierpień 2019 13:32

Srebro dla Macieja Hołuba!

Napisane przez
Srebro dla Macieja Hołuba! fot. archiwum

Maciej Hołub odniósł kolejny, wielki sukces. Razem z drużyną AZS UMCS Lublin zdobył srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów w 95. PZLA Mistrzostwach Polski seniorów. Biegnący na drugiej zmianie świdniczanin, wyprowadził swoją sztafetę na prowadzenie.

Tegoroczne zawody odbyły się 23-25 sierpnia w Radomiu. Sztafeta AZS UMCS Lublin wystąpiła w składzie: Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Michał Kitliński oraz Andrzej Jaros. Na pierwszej zmianie pobiegł Cezary Mirosław, na drugiej Maciej Hołub, a na trzeciej Michał Kitliński, który niestety nie miał szans w walce z Jakubem Krzewiną. Sztafetę zamknął Andrzej Jaros, „dowożąc” drugie miejsce do mety. Drużynie AZS UMCS Lublin do srebra wystarczył czas 3:11.45. Złoto padło łupem Śląska Wrocław, który uzyskał czas 3:09.06, zaś na najniższym stopniu podium stanął team AZS-AWF Warszawa z czasem 3:13.56.

- To był mój ostatni start w tym sezonie. Zmęczenie po czterech intensywnych miesiącach dawało się już we znaki. Pod koniec sezonu doskwierało mi coraz więcej drobnych urazów, więc celem na te mistrzostwa było bezpiecznie dobiec - mówi Maciej Hołub. - Jestem dumny i szczęśliwy, że byłem członkiem tej sztafety i mogłem wraz z nią wywalczyć już drugi srebrny medal.

Teraz przed zawodnikiem ze Świdnika zasłużony odpoczynek. Biegacz planuje jedynie start w Biegu Charytatywnym w Lublinie.