• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
czwartek, 01 sierpień 2019 08:23

Nowy skrzydłowy

Napisał 
fot. MKS Avia Świdnik fot. MKS Avia Świdnik

MKS Avia Świdnik kompletuje kadrę. Tym razem klub podpisał kontrakt z Bartoszem Mroczkiem.

Wydawało się, że Mroczek trafi do Avii na zasadzie wypożyczenia, jednak ostatecznie rozwiązał kontrakt z Górnikiem Łęczna i związał się z żółto-niebieskimi roczną umową.

Bartosz Mroczek  urodził się w 1995 roku w Gubinie, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w MKS Ciechanów. Jego kariera rozkwitła w sezonie 2017/2018, gdy grał w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. W tej drużynie, w 31 spotkaniach strzelił dziewięć bramek i zaliczył trzynaście asyst. Jego dobra postawa przerodziła się w zainteresowanie pierwszoligowych Wigier Suwałki, dokąd trafił w 2018 roku. W pierwszej lidze zagrał w sześciu spotkaniach. Dołożył do tego jeden mecz w Pucharze Polski. Po pół roku rozwiązał kontrakt z klubem i przeniósł się do drugoligowego Górnika Łęczna. Tam wystąpił w czterech spotkaniach.

Nowy skrzydłowy Avii zagrał już w kilku przedsezonowych sparingach w żółto-niebieskich barwach, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony strzelając bramki i zaliczając asysty. Jego postawa przekonała trenera Mierzejewskiego oraz prezesa Szczerbę do zaproponowania mu kontraktu.

- Miałem propozycję z kilku klubów trzecioligowych. Zdecydowałem się na Avię, ponieważ była najbardziej zdecydowana i konkretna. Chciałbym pomóc w zajęciu jak najwyższego miejsca w tabeli i mam nadzieję, że dostanę na to szansę od trenera. W moim odczuciu klub jest dobrze zarządzany i są tutaj dobre warunki do rozwoju - powiedział Bartosz Mroczek.

- Bartosz to zawodnik, który trenował z nami od dwóch tygodni. Mieliśmy czas, aby ocenić jego przydatność dla drużyny. Podczas sparingów, w ramach przygotowań do nowego sezonu zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy, będąc jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników. Pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie występy na boiskach I- i II- ligowych. To profil zawodnika, jakiego szukaliśmy: szybki, z dobrym dryblingiem, potrafiący wygrać pojedynek jeden na jeden. Jestem przekonany, że ten transfer będzie realnym wzmocnieniem na nadchodzący sezon, a gra Bartosza sprawi wiele radości naszym kibicom - ocenił prezes Radosław Szczerba.

Najczęściej czytane