• Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 26 lipiec 2019 08:41

Ceglarz piłkarzem Avii

Napisał 

MKS Avia Świdnik potwierdziła transfer nowego piłkarza. Jest nim 22-letni Eryk Ceglarz, który podpisał z Avią 1,5-roczny kontrakt.

Ceglarz swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorach Solavii Grojec, a później w Unii Oświęcim, skąd trafił do Cracovii Kraków. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Sole Oświęcim, gdzie pięciokrotnie pokonał golkiperów rywali. Jedną z bramek strzelił właśnie w meczu z Avią, w którym zanotował również asystę.

Nowy nabytek żółto-niebieskich to zawodnik mogący grać zarówno na skrzydle, jak i w ataku. W Świdniku dał się już poznać występując we wszystkich sparingach przed nadchodzącym sezonem. Udało mu się trafić do siatki rywali zarówno w meczu z Podlasiem Biała Podlaska, gdzie dołożył także dwie asysty, jak i w sparingu z Granitem Bychawa.

- Znałem tę drużynę bardzo dobrze z ligi. Mam tu kilku znajomych, stąd wiem jak dobrze klub jest poukładany organizacyjnie. Zarówno to, co usłyszałem wcześniej, jak i to, co zobaczyłem na własne oczy skłoniło mnie do podpisania kontraktu z Avią. Duże znaczenie miała również postać Łukasza Mierzejewskiego. To młody, ambitny trener, który ma cenne doświadczenie z boiska i przekłada to na swoją pracę. Wiele mogę się od niego nauczyć - mówi Eryk Ceglarz. - Moim atutem jest szybkość. Będę chciał dawać drużynie dużo w akcjach ofensywnych oraz, jeśli będzie taka potrzeba, w defensywie. W mojej dotychczasowej przygodzie z piłką najczęściej grałem na „szpicy” i tam czuję się najlepiej, jednak gdy jestem przesuwany na skrzydło, lewe czy prawe, nie czuję się źle i również dobrze mi się tam gra.

 - Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż udało nam się sfinalizować sprawy formalne związane z  transferem Eryka Ceglarza do Avii - komentuje Radosław Szczerba, prezes MKS Avii Świdnik. - W minionym sezonie grał na wypożyczeniu w Sole Oświęcim, gdzie był wyróżniającą się postacią. Obserwowaliśmy go i już zimą próbowaliśmy pozyskać do naszego klubu. Eryk jednak chciał pomóc swojej drużynie w utrzymaniu się w lidze i został w Oświęcimiu na rundę wiosenną. W okresie przygotowawczym do sezonu zaprosiliśmy go na testy. Ostatnie mecze sparingowe z jego udziałem, w których zanotował bramki i asysty utwierdziły, nas w przekonaniu, że to zawodnik z dużym potencjałem, który wciąż może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Wierzymy, że będzie stanowił o sile ofensywnej naszego zespołu w przyszłym sezonie.

Najczęściej czytane