czwartek, 18 lipiec 2019 09:42

Pierwsze sparingi

Piłkarze Avii Świdnik rozegrali dwa pierwsze mecze kontrolne. Pokonali Chełmiankę Chełm 2:0, jednak ulegli radzyńskim Orlętom 3:2.

Pierwsze sparingi to w dużej mierze czas na sprawdzenie potencjalnych nowych zawodników. Tak też było i w Avii. Łukasz Mierzejewski testował, między innymi Eryka Ceglarza i Bartłomieja Kukułowicza, którzy wkrótce powinni oficjalnie dołączyć do drużyny.

Sparing z Chełmianką świdniczanie zagrali u siebie. Otworzył go w 29-minucie doświadczony Piotr Prędota, który wykorzystał dobre podanie od Dawida Kuligi i strzelił pierwszą bramkę. Cztery minuty później drugą, po indywidualnej akcji, dołożył inny weteran boiska - Wojciech Białek.

Kolejne spotkanie świdnicki klub rozegrał w Radzyniu. Mimo zmęczenia w nogach, mecz okazał się twardym pojedynkiem dwóch równorzędnych zespołów. W pierwszej połowie świdniczanie grali bez żadnego testowanego zawodnika. Do szatni zeszli prowadząc 1:0 po bramce Mateusza Ozimka. Po przerwie gospodarze jeszcze w pierwszym kwadransie strzelili trzy gole. W 71 minucie kontaktowe trafienie dla żółto-niebieskich zaliczył jeden z zawodników testowanych.

Następny sparing Avia zagra już w sobotę, o godzinie 11.00, na stadionie przy ul. Sportowej 2. Przeciwnikiem podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego będzie Podlasie Biała Podlaska.