• Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 26 czerwiec 2019 14:13

Roszady w Avii

Napisał 
fot. MKS Avia Świdnik fot. MKS Avia Świdnik

Po 14 sezonach, z małymi przerwami, z Avii odchodzi Sebastian Orzędowski. Przeciwna sytuacja ma miejsce w kontekście Wojciecha Białka, który zostaje w Świdniku na kolejny sezon.

Sebastianowi Orzędowskiemu wygasł kontrakt i klub postanowił go nie przedłużać. 34-latek był związany z żółto-niebieskimi od grup młodzieżowych.

- Umowa Sebastiana z klubem obowiązywała do końca sezonu i zdecydowaliśmy się jej nie przedłużać. Dziękujemy mu za wszystkie lata, które spędził w Avii. Za gole, asysty i serce, które oddał za drużynę - powiedział prezes MKS Avia Świdnik Radosław Szczerba.

Jak się okazuje, ostatni mecz, w którym zagrał nie był jego oficjalnym pożegnaniem z kibicami.

- Umówiliśmy się, że oficjalne pożegnanie kapitana z Avią nastąpi przed jednym z meczów przyszłego sezonu - dodał R. Szczerba.

Sam zawodnik zapowiada, że rozstanie z żółto-niebieskimi to nie koniec jego przygody z piłką i że chciałby jeszcze pograć na trzecioligowym poziomie.

Długo ważyły się losy najlepszego strzelca Avii - Wojciecha Białka. Ostatecznie klub doszedł do porozumienia z 37-latkiem i „Biały” zostanie w Świdniku na kolejny sezon.

- Zdecydowałem się zostać w Avii, bo mam jeszcze ambicje, by grać na trzecioligowym poziomie. Początki poprzedniego sezonu były dla mnie, jak i dla drużyny, bardzo trudne. W momencie, gdy trener dał mi szansę, od razu to zadziałało i mogłem pomóc zespołowi w zdobywaniu punktów. Mam nadzieję, że z nowym trenerem będzie nam się dobrze współpracowało - powiedział Wojciech Białek.

- Wojtek udowodnił swoją postawą na boisku, że zasługuje na kolejny kontrakt. Był ważną postacią drużyny i chcemy, by nadal dawał jej sporo jakości. Cieszę się, że zdecydował się zostać w Świdniku, pomimo ofert z innych klubów. Wierzę, że da jeszcze wiele radości kibicom - dodał prezes Szczerba.

Klub przedłużył kontrakty również z Dawidem Wójcikiem oraz Sebastianem Pleszem.

W najbliższych tygodniach dowiemy się, kto jeszcze z obecnej kadry zostanie w Avii oraz jacy zawodnicy dołączą do drużyny Łukasza Mierzejewskiego.

Najczęściej czytane