• Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
czwartek, 06 czerwiec 2019 08:09

Remis z Hutnikiem

Napisał 
fot. MKS Avia Świdnik fot. MKS Avia Świdnik

 

 

 

Piłkarze Avii Świdnik znów zremisowali na własnym stadionie. Tym razem punktami podzielili się z Hutnikiem Kraków. To dziewiąty remis żółto-niebieskich u siebie w tym sezonie, ale również piąty mecz z rzędu bez porażki.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki gości z Nowej Huty. Już w siódmej minucie Krzysztof Świątek popędził prawą stroną, dograł idealnie na nogę Grzegorza Marszalika, a ten ładnym strzałem z powietrza pokonał Piotra Piotrowskiego. Avia starała się odpowiedzieć, jednak długo nie potrafiła znaleźć recepty na obronę Hutnika. Udało się w 41 minucie za sprawą… jakżeby kogoś innego. Niezawodny ostatnio 37-letni Wojciech Białek znów dał radość kibicom na stadionie przy Sportowej 2. Ładną asystę przy tej bramce zaliczył Krystian Mroczek.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, choć zdecydowanie więcej okazji do strzelenia zwycięskiej bramki mieli świdniczanie. Sam Piotr Prędota mógł strzelić dwa, trzy gole. Mecz zakończył się jednak podziałem punktów, co nie powinno smucić żadnej ze stron.

- Nie do końca zadowala nas ten wynik, bo chcieliśmy się efektownie pożegnać z kibicami, ale myślę, że w przekroju całego spotkania jest to sprawiedliwe. Szczególnie, że w końcówce graliśmy w osłabieniu. Złapaliśmy ostatnio dobrą formę i do Sieniawy jedziemy po trzy punkty - powiedział Sebastian Orzędowski.

- Hutnik dobrze operował piłką. Można powiedzieć, że w pierwszej połowie nas zdominowali. W drugiej zaczęliśmy dochodzić do sytuacji i gra się wyrównała - dodał Przemysław Dwórzyński.

Avia na kolejkę przed końcem sezonu zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do siódmego Sokoła Sieniawa, z którym podopieczni Tomasza Bednaruka stoczą bój w sobotę.

MKS Avia Świdnik – Hutnik Kraków 1:1 (1:1)

Białek (41’) – Marszalik (7’)

Avia: Piotrowski, Dwórzyński, Głaz, Plesz (Lusiusz 79’), Wójcik, Kuliga (Ozimek 81’), Maluga (Dziedzic 75’), Orzędowski, Mroczek, Białek (Poleszak 90’), Prędota (Strug 89’)

Hutnik: Chorążka, Janecki, Jaklik, Sosna, Tetych – Sobala (66’ Kotwica), Świątek, Reczulski (46’ Bienias), Linca (63’ Radwanek), Marszalik (56’ Bukowczan) – Rozkrut (81’ Ptak)

żółte kartki: Mroczek (2) – Bienias, Swiątek

czerwona kartka: Mroczek

Sędziował: Sowiński (Sandomierz)

widzów: 400

 

 

 

Najczęściej czytane