sobota, 18 maj 2019 15:40

Zmienne szczęście młodych

Tylko dwie drużyny młodzieżowe MKS Avia Świdnik wygrały swoje mecze. Cztery, niestety, poniosły porażki.

Wreszcie przekonujące zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Pawła Prana­gala. Pokonali rówieśników z Lubar­towa 4:2, mimo że do 38 minuty przegrywali 0:2. Kontaktową bram­ką zdobył Krystian Śliwa, a prawdzi­wy popis strzelecki żółto-niebiescy urządzili rywalom w ostatnich 10 minutach meczu. Świdniczanie strzelili trzy bramki w ciągu sześciu minut i tym samym zanotowali cen­ne trzy punkty.

Świetnie spisujący się ostatnio ju­niorzy młodsi, tym razem musieli uznać wyższość lidera z Białej Pod­laskiej, przegrywając 0:2.

Dobry rezultat osiągnęli podopiecz­ni Tomasza Króla. Trampkarze starsi pokonali w Lublinie Sygnał 3:2, po bramkach Krzysztofa Sidora, Kacpra Majkuta oraz Dawida Wdowicza.

Juniorzy starsi (trener Paweł Pra­nagal)

Avia Świdnik – Lewart Lubartów 4:2 (0:1)

Krystian Śliwa (68’), Michał Rzeźnik (81’, 85’), Marcel Wójtowicz (87’)