wtorek, 14 maj 2019 13:17

Lublin zdobyty! (foto)

Świdniczanka podtrzymała świetną serię i wygrała po raz szósty z rzędu. Tym razem pokonała 3:0 zespół Sygnału Lublin.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gości. Już w 10 minucie sędzia odgwizdał zagranie ręką w polu karnym Świdniczanki i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Bartłomiej Mazurek i pewnie umieścił piłkę w siatce. W 40 minucie, po ostrym faulu przeciwnika, boisko opuścił jeden z najlepszych zawodników w ostatnich tygodniach - Michał Babiarz. Do szatni podopieczni Pawła Pranagala schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie widać było brak Babiarza. Akcje Świdniczanki nie miały odpowiedniego tempa, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dobre okazje do podwyższenia wyniku zmarnowali Filip Kaczorowski i Michał Ziemkiewicz. Dopiero w 71 minucie udało się wreszcie strzelić drugą bramkę. Jej autorem ponownie został Bartłomiej Mazurek, który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Piotra Bednarka. Były piłkarz Avii mógł skompletować hattricka, jednak tym razem jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz. Na szczęście dla Świdniczanki, w idealnym miejscu znalazł się Michał Ziemkiewicz i dobił strzał Mazurka, ustalając wynik meczu na 3:0.

- Z drużynami z dołu tabeli gra się najtrudniej, tym bardziej, że walczą o utrzymanie w lidze. Dopóki nie strzeli im się bramki, gra się niezwykle ciężko. Mimo kilku niewykorzystanych okazji, moi zawodnicy mają już dobrze zakodowane w głowach, by cierpliwie czekać, stwarzać okazje i dążyć do zdobycia punktu - podsumował trener Paweł Pranagal.

Świdniczanka jest już szósta w ligowej stawce, ze stratą zaledwie dwóch punktów do trzeciej Avii II. W środę podejmie Mazowsze Stężyca. Początek meczu o godzinie 15.

Sygnał Lublin – Świdniczanka Świdnik Mały 0:3 (0:1)

Bramki: Mazurek (10’, 71’), Ziemkiewicz (83’).

Sygnał: Furman – Lisiewicz (46’ Kić), Sztejno, Prus, Jesionek, Grabarek, Bober (75’ Pavlenko), Twardzik (60’ Franczak), Cygan, Karaś, Wójciuk (65’ Karwat).

Świdniczanka: Dejko – Kowalski, Bednarek (80’ Pawłowski), Dobrowolski, Martyna, Babiarz (40’ Kowalik), Miazga, Boniecki, Kaczorowski (82’ Kuś), Wilk (60’ Ziemkiewicz), Mazurek (87’ Skiba).

Żółte kartki: Kić – Ziemkiewicz

Sędziował: Chmielik