• Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 14:40

Z podwórka na Narodowy

Napisała 
Z podwórka na Narodowy fot. SP 7

Piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Remis” ze Szkoły Podstawowej nr 7, zajęli I miejsce w kategorii U-12, w wojewódzkim etapie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zwycięstwo zagwarantowało im wejście do ogólnopolskiego finału i granie o puchar w stolicy Polski.

Podczas decydującego meczu na poziomie regionalnym, świdniczanie zmierzyli się z drużyną Jedynka Łuków. Gra była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. O tym, kto pojedzie do Warszawy zadecydowały dopiero rzuty karne. Świdniczanie bezbłędnie trafili do bramki i ostatecznie wygrali 3:1.

Turniej półfinałowy rozpocznie się dziś o godz. 16.00. Na stadionie narodowym odbędzie się ceremonia losowania grup, parada finalistów oraz uroczyste otwarcie zawodów. We wtorek i środę swoje umiejętności zaprezentują 64 drużyny, które wybiegną na boiska Legii i Agrykoli. Pierwszego dnia zaplanowano fazę grupową, a drugiego - pucharową.

- Atmosfera jest bardzo bojowa. Po ostatnim zwycięstwie chłopcy są podbudowani psychicznie. Na pewno będą chcieli się dobrze zaprezentować i tanio skóry nie sprzedadzą. Sam udział w finale, gdzie spotka się 64 drużyny, to wielki sukces. Zobaczymy, jak nam pójdzie. Jesteśmy na miejscu i już możemy powiedzieć, że organizacyjnie turniej stoi na bardzo wysokim poziomie. Szykujemy się do otwarcia zawodów - mówi Ireneusz Keller, trener „Remisu”.

Najlepsza „ósemka” awansuje do wielkiego finału, który zaplanowano 2 maja na PGE Narodowym, tuż przed piłkarskim finałem Pucharu Polski. Rywalizacja rozegra się w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców. Nagrodą główną, oprócz Pucharu Tymbarku, będzie możliwość obejrzenia na żywo czerwcowego meczu eliminacji EURO 2020 Polska - Izrael, połączona ze spotkaniem z piłkarzami kadry Jerzego Brzęczka.

Piłkarskim rozgrywkom młodych zawodników będą przyglądać się, między innymi Zbigniew Boniek, prezes PZPN oraz selekcjoner Jerzy Brzęczek. Sędziować będą: Szymon Marciniak, Paweł Raczkowski, Zbigniew Dobrynin oraz Monika Mularczyk.

Spotkania finałowe turnieju będą transmitowane „na żywo” 2 maja od godz. 10.00 przez Polsat Sport i Super Polsat. Relacji ze wszystkich 3 dni finałów będzie można słuchać także w radiu Weszło FM.

Skład reprezentacji „Remis” Świdnik: Bartosz Karłowicz (bramkarz), Piotr Woźniak, Maciej Zdun, Hubert Chyliński, Igor Rymarz, Daniele Brilli, Maksymilian Grela, Paweł Besztak oraz Patryk Mazur.

Aktualizacja:

Już wiemy z kim zmierzą się świdniczanie. W ich grupy znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej w Małogoszczu (woj. świętokrzyskie), SP 137 Łódź oraz SP 45 Wrocław.

Najczęściej czytane