poniedziałek, 29 kwiecień 2019 12:10

Orlęta pokonane! (foto)

Piłkarze Avii, po trzech meczach bez zwycięstwa, wreszcie wygrali. Ich łupem padły radzyńskie Orlęta, które przegrały w Świdniku 2:1.

Mecz zaczął się dobrze dla Avii. Już w 10 minucie Piotr Darmochwał mógł dać prowadzenie, jednak jego strzał z kilku metrów świetnie obronił bramkarz Orląt, Robert Nowacki. W 33 minucie jedną z nielicznych okazji w tym meczu mieli goście. Maciej Wojczuk wbiegł z prawej strony pola karnego i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Piotra Piotrowskiego. Do przerwy wydawało się, że mimo przewagi, znów nie uda się wywalczyć kompletu punktów.

Druga połowa rozkręcała się dość powoli. Dominacja Avii rosła jednak z każdą minutą. Efektem tego była 67 minuta meczu, kiedy Sebastian Głaz dograł do Piotra Darmochwała, który pewnym strzałem pokonał Nowackiego. Żółto-niebiescy nie zadowolili się remisem. Wciąż atakowali bramkę gości i dopięli swego w 80 minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się wypożyczony z Motoru Lublin, Piotr Darmochwał.

Do końca meczu nic się już nie zmieniło i świdniczanie mogli dopisać do swojego konta trzy punkty.

Po 26 kolejkach Avia wciąż zajmuje 12 miejsce w tabeli, jednak udało im się zbliżyć do 11-stej Chełmianki oraz powiększyć przewagę nad strefą spadkową do 11 punktów.

Najbliższy mecz podopieczni Tomasza Bednaruka zagrają ponownie na własnym boisku już w środę 1 maja o godz. 17.00.

MKS Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (0:1)

Darmochwał (67’, 80’) – Wojczuk (33’)

Avia: Piotrowski, Lusiusz, Mykytyn, Dwórzyński, Plesz (Mroczek 58’), Wójcik, Głaz (kapitan), Darmochwał, Maluga, Białek (Koczon 75’), Prędota

Orlęta: Nowacki, Zarzecki, Kursa, Ciborowski, Gałązka, Kot, Wojczuk, Ilczuk (Turek 72’), Jaworski (Kalita 53’), Korolczuk (Zaręba 83’), Kiczuk

żółta kartka: Maluga – Ilczuk, Turek

sędzia: Sebastian Godek