• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
piątek, 26 kwiecień 2019 14:18

Pierwszy punkt na wyjeździe

Napisała 

Avia zdobyła pierwszy punkt na wyjeździe w tej rundzie. Żółto-niebiescy zremisowali z Wiślanami Jaśkowice 1:1.

W 10 minucie Wiślanie wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Morawskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym strzałem w okienko pokonał Piotra Piotrowskiego.

Po tej bramce Avia zaczęła domi­nować na boisku. Swoje sytuacje zmarnowali Piotr Prędota i Woj­ciech Białek. W 32 minucie Bia­łek wykonywał rzut rożny. Piłka dotarła na długi słupek do Seba­stiana Głaza, który dograł na pią­ty metr Romanowi Mykytynowi, a ten, strzałem głową, pokonał bramkarza gospodarzy.

Po przerwie obie drużyny mogły pokusić się o zdobycie trzech punktów, jednak żadna z nich nie potrafiła ponownie umieścić piłki w siatce. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

- Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas ciężki mecz. Byliśmy do niego odpowiednio nastawieni. Szanu­jemy jeden punkt, chociaż mamy niedosyt, ponieważ stworzyliśmy sporo dogodnych sytuacji pod­bramkowych. Szczególnie szkoda stuprocentowej sytuacji Piotra Prędoty. Niestety, taka jest piłka. Cieszy nas, że zespół zareagował pozytywnie po ostatnim meczu, który, jeśli chodzi o zaangażowa­nie, był słabszy. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach potwier­dzimy swoją dyspozycję i zaanga­żowanie – mówił na konferencji prasowej po meczu Rafał Wiącek, asystent trenera.

Podopieczni Tomasza Bednaruka wciąż zajmują 12 miejsce w tabe­li, jednak ich przewaga nad stre­fą spadkową, to już tylko osiem punktów.

W najbliższej kolejce Avia podej­mie, na stadionie przy przy ul. Sportowej 2, drużynę Orląt Ra­dzyń Podlaski. Początek meczu w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 16.00.

Wiślanie Jaśkowice – MKS Avia Świdnik 1:1 (1:1)

Morawski (10’) – Mykytyn (32’)

Avia: Piotrowski, Mykytyn (Orzę­dowski 82’), Dwórzyński, Kuliga, Plesz, Wójcik, Głaz, Maluga, Dar­mochwał (Koczon 75’), Białek (Dziedzic 80’), Prędota

Żółte kartki: Czarnecki - Maluga, Darmochwał, Kuliga

Sędziował: Konrad Tomczyk (Ja­rosław)

Widzów: 200

Najczęściej czytane