• Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 26 kwiecień 2019 14:13

Musi być lepiej

Napisał 

To nie był, delikatnie mówiąc, najlepszy początek rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Avii. Żółto-niebiescy wygrali na wiosnę tylko z Chełmianką Chełm. Zaledwie osiem punktów przewagi nad strefą spadkową daje do myślenia. Jak obecną sytuację widzi kapitan Avii, Seba­stian Orzędowski?

- Wygraliście na wiosnę tylko je­den mecz., To zdecydowanie po­niżej oczekiwań. Co według Cie­bie jest tego powodem?

- Graliśmy do tej pory z czołówką ligi. W większości tych meczów byli­śmy równorzędnym przeciwnikiem dla rywali, ale za styl punktów nikt nie przyznaje. Mamy bardzo słaby początek, czego jesteśmy świado­mi. Nikt jednak się nie załamuje. Przed nami jeszcze spotkania z są­siadami w tabeli, których nie może­my przegrać. Ważne jest teraz, jak skończymy rundę i sezon.

- Jaka atmosfera w szatni panuje aktualnie?

- Humory może nie są najlepsze, ale ciężko trenujemy i robimy wszystko żeby to zmienić.

- Po meczu z Wólczanką trener Bednaruk nie ukrywał rozczaro­wania podejściem drużyny do meczu. Mówił wprost o braku ambicji. Skończyło się to poważ­ną rozmową? Podzielasz zdanie trenera?

- O meczu z Wólczanką chcieliby­śmy jak najszybciej zapomnieć. Co do podejścia, uważam że faktycznie nie było ono odpowiednie. Zabra­kło nam skuteczności, zarówno w obronie, jak i w ataku, a także zde­cydowania i wyrachowania. Brak ambicji? Trudno mi się do tego od­nieść, ale mieliśmy po meczu roz­mowę, która nie należała do przy­jemnych. Jaki dała efekt, zobaczymy w najbliższych meczach.

- Czeka Was teraz spotkanie z Or­lętami Radzyń Podlaski. To druży­na, która potrafi w jednej kolejce pewnie wygrać mecz, a w innej przegrać 5:0 u siebie. Znacie ich doskonale. To dobry przeciwnik na ten moment?

- Mieli podobny start do naszego. Czy będą dobrym przeciwnikiem dla nas? Wszystko zależy od tego, jak podjedziemy do tego meczu. Nie zapominajmy, że to spotkanie derbowe. Dla nas liczą się tylko 3 punkty!

- Patrząc na to jak obecnie zorga­nizowany jest klub, o jakie miej­sca powinna walczyć Avia?

- Przy obecnej organizacji, wsparciu sponsorów oraz miasta myślę, że klub powinien walczyć o miejsce w górnej części tabeli.

Mateusz Ostrowski

Najczęściej czytane