poniedziałek, 15 kwiecień 2019 08:41

Efektowne przełamanie

Świdniczanka wreszcie wygrała. Podopieczni Pawła Pranagala pewnie pokonali POM Iskrę Piotrowice 3:0.

Gospodarze podeszli do spotkania bardzo zmotywowani, chcąc przełamać passę czterech meczów bez zwycięstwa. Założony plan zaczęli realizować w 30 minucie, gdy Michał Babiarz popędził prawą stroną boiska i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Wciąż to Świdniczanka dyktowała o warunkach gry. W 60 minucie dużo miejsca przed polem karnym miał Michał Jeleniewski, który oddał sprytny strzał w lewy róg kompletnie zaskoczonego golkipera z Piotrowic. Trzy minuty później goście mogli złapać kontakt i zacząć odwracać losy meczu, gdyż sędzia Klępka podyktował dla nich rzut karny. Do jedenastki podszedł Cherouf, lecz uderzył w najgorszy możliwy sposób i jego strzał bez problemu  wybronił Paweł Dejko. Ta sytuacja podłamała gości, którzy w dalszej części meczu nie mieli już nic do powiedzenia. Wynik ustalił w 75 minucie Bartłomiej Mazurek, który ze stoickim spokojem, w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce.

Wśród zawodników Świdniczanki widać było wielką ulgę z powodu pierwszego, wiosennego zwycięstwa.

- Wyszliśmy do tego meczu bardzo zmotywowani. Przez 90 minut dominowaliśmy nad przeciwnikiem, w pełni realizowaliśmy to, co założył nam trener i zasłużenie wygraliśmy - powiedział po meczu Bartłomiej Mazurek.

- To co sobie powiedzieliśmy w szatni, w pełni zrealizowaliśmy. Byliśmy jedną drużyną, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie i za to chłopakom serdecznie dziękuję i gratuluję. Jeżeli w kolejnych meczach będziemy grać tak, jak dziś, to wszystko będzie w porządku i będziemy zdobywać kolejne punkty - dodał trener Świdniczanki, Paweł Pranagal.

Gorzej poszło rezerwom świdnickiej Avii, które przegrały pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Podopieczni Rafała Wiącka ulegli na wyjeździe liderowi „okręgówki” Orionowi Niedrzwica 2:0. Do przerwy młodzi piłkarze ze Świdnika utrzymywali bezbramkowy wynik, jednak po zmianie stron dali sobie strzelić dwie bramki, które zaważyły o zwycięstwie gospodarzy.

Avia II zajmuje w ligowej stawce niezmiennie drugie miejsce, zaś Świdniczanka awansowała po niedzielnym zwycięstwie na dziewiątą pozycję. W najbliższej kolejce rezerwy Avii podejmą na własnym boisku Sygnał Lublin, a podopiecznych Pawła Pranagala czeka spotkanie znów u siebie, tym razem z trzecią w tabeli Stalą Poniatowa.

Świdniczanka Świdnik Mały – POM Iskra Piotrowice 3:0 (1:0)

Bramki: Babiarz (30), Jeleniewski (60’), Mazurek (75’).

Świdniczanka: Dejko – Kowalski (30’ Kuś), Bednaruk, Dobrowolski, Martyna, Babiarz (70’ Kowalik), Miazga (80 Wójcik), Jeleniewski, Kaczorowski, Pędlowski (70 Wilk), Mazurek.

POM Iskra Piotrowice: Toruń – Jurko (85’ Czernicki), Bartoszcze, Pietras, Orłowski (35’ Szalak), Korba, Chrześcijan, Zając (27’ Kaczmarski), Stępień (75’ Ostrowski), Cherouf, Góral.

Żółte kartki: Chrześcijan, Korba, Góral, Szalak.

Sędziował: Klępka.

Widzów: 200.

Orion Niedrzwica – Avia II Świdnik 2:0 (0:0)

Bramki: Żarnowski (46, 78).

Orion: Jaśkowiak – Matys, Kosiarczyk, Wiśniewski, Wierzchowski, Piotrun (85 Szymuś), Kurkiewicz (79 Joć), Gutek, Żarnowski (81 Mitura), Dziwulski (67 Ostrowski), Kufrejski (46 Kawalec).

Avia II: Długosz – Feret, Jędrych (78 Maziarczyk), Radziewicz, Śliwa, Lusiusz, Niewiński, Starok, Różycki, Olech, Kozłowski.

Żółte kartki: Żarnowski Jaśkowiak, Ostrowski – Olech, Różycki. Sędziował: Mirosław. Widzów: 300.