poniedziałek, 15 kwiecień 2019 08:27

Frustrująca porażka Avii

Piłkarze Avii przegrali przed własną publicznością z Wólczanką Wólka Pełkińska 0:2 i znów spadli w ligowej tabeli na 12 miejsce.

W pierwszej połowie, to świdniczanie mieli najlepsze okazje do strzelenia bramki. Najpierw, po dobrej akcji Dawida Wójcika, w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Darmochwał, jednak jego strzał sparował na rzut rożny bramkarz gości. Równie dobrą sytuację miał Krystian Mroczek, jednak uderzając z dużego palca trafił wprost w dobrze ustawionego golkipera.

W 52 minucie, niespodziewanie to Wólczanka objęła prowadzenie za sprawą Krystiana Majki. Żółto-niebiescy, mimo straconej bramki, wciąż dominowali na placu gry, jednak mnóstwo niedokładnych podań i kiepskich dośrodkowań nie pozwoliło na choćby punkt z drużyną, w której większość składu stanowili młodzieżowcy. Idealnym podsumowaniem meczu była bramka w doliczonym czasie gry, kiedy to Jabuk Tabor zaskoczył Piotra Piotrowskiego strzałem z połowy boiska.

Trener Avii nie szczędził po rozgrywce cierpkich słów wobec swoich podopiecznych:

- Zabrakło ambicji, zaangażowania i prawidłowego podejścia do meczu. Winę biorę całkowicie na siebie, ponieważ ponoszę pełną odpowiedzialność za drużynę. Dzisiaj wyglądało to beznadziejnie i mogę tylko przeprosić kibiców i władze klubu za naszą postawę.

Świdniczanie pomału muszą oglądać się za siebie, gdyż od strefy spadkowej dzieli ich już tylko dziewięć punktów. Najbliższe mecze, to starcia głównie z sąsiadami w tabeli oraz drużynami, które walczą o trzecioligowy byt. W Wielką Sobotę Avia pojedzie na ciężki teren, do Skawiny, gdzie stoczy bój z drużyną Wiślan Jaśkowice.

MKS Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:2 (0:0)

Krystian Majka (52’), Jakub Tabor (90’)

Avia: Piotrowski, Mykytyn, Dwórzyński, Kuliga, Orzędowski (Głaz 46’), Wójcik, Darmochwał (Koczon 60’), Mroczek (Ozimek 76’), Maluga (Plesz 87’), Dziedzic (Białek 46’), Prędota

Wólczanka: Siryk, Majka (Przewoźnik 81’), Domański (Kocur 84’), Kajpust, Bała (Khorolskyi 66’), Gwóźdź, Podstolak, Łazarz, Wrona, Tabor, Bury

żółta kartka: Domański (Wólczanka)

sędzia: Karol Iwanowicz (Kraśnik)