piątek, 12 kwiecień 2019 14:41

Julia wróciła z medalem

Wielki sukces pięściarskiej sekcji MKS Avia Świdnik. Julia Olszowa zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorek w Grudziądzu.

Podczas mistrzostw województwa lubuskiego Julia wygrała z zawod­niczką Paco Lublin z wyższej kate­gorii wagowej i wywalczyła sobie prawo do udziału w mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się w dniach 26-30 marca w Grudziądzu. Wystar­towało w nich 77 dziewczyn, a ka­tegoria do 48 kg, w której walczyła Julia, była najliczniej obsadzona. Do rywalizacji stanęło w niej 12 uczest­niczek.

W pierwszej walce Julia szybko po­konała przeciwniczkę wygrywając już w 1 rundzie przez techniczny nokaut. W drugiej batalii zmierzy­ła się z bardzo doświadczoną Różą Asamowicz, zeszłoroczną mistrzy­nią Polski. Po ciężkiej potyczce świdniczanka wygrała na punkty 3:2. Niestety, podczas tej walki do­znała kontuzji łokcia i występ w pół­finale stał pod znakiem zapytania.

- Podjęliśmy decyzję, że spróbuje­my. Niestety, po pierwszym wypro­wadzonym uderzeniu okazało się, że ręka jest całkowicie niesprawna i musiałem poddać walkę. Jako trener jestem bardzo zadowolony z postawy zawodniczki. Pokazała charakter i hart ducha. Mimo tak krótkiego stażu zdołała wywalczyć znaczące osiągnięcie w kategorii seniorskiej - wyjaśniał trener pię­ściarskiej Avii, Marcin Żelechowski.

Ostatecznie Julia Olszowa musiała zadowolić się brązowym medalem, który mimo wszystko jest wielkim sukcesem młodej świdniczanki.