• rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
niedziela, 07 kwiecień 2019 10:39

Derby są nasze! (foto)

Napisane przez 

Piłkarze Avii wreszcie wygrali mecz w rundzie wiosennej. Przed własną publicznością pokonali Chełmiankę Chełm 1:0.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Po jednej z nielicznych sytuacji podbramkowych w tej części gry ucierpiał bramkarz Avii, Adrian Wójcicki. Nie wyszedł już na drugą połowę i został odwieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. W bramce zastąpił go Piotr Piotrowski.

Po przerwie zarówno Avia, jak i Chełmianka podkręciły tempo. Świdniczanie zaczęli grać bardziej agresywnie, co przyniosło zamierzony efekt w 82 minucie. Piotr Prędota zagrał do Krystiana Mroczka, a ten pewnym strzałem w górny róg bramki pokonał golkipera gości.

Do końca meczu nic się już nie zmieniło i żółto-niebiescy zgarnęli komplet punktów w derbowym starciu. Awansowali w tabeli na 10 miejsce.

- W pierwszej połowie byliśmy za mało agresywni. W drugiej zrobiliśmy swoje, zaczęliśmy grać zdecydowanie do przodu, co przyniosło efekt. Dużo dały nam również bardzo dobre zmiany - podsumował strzelec bramki, Krystian Mroczek.

Za tydzień podopiecznych Tomasza Bednaruka czeka bardzo trudny wyjazd do Nowego Targu, gdzie zagrają z Podhalem, które wykorzystało potknięcie Stali Rzeszów i zostało nowym liderem 3 ligi grupy IV.

mo

MKS Avia Świdnik - Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)

Krystian Mroczek (82’)

Avia: Wójcicki (Piotrowski 46’), Mykytyn, Dwórzyński, Kołodziej, Kuliga, Głaz (Koczon 76’), Wójcik, Orzędowski (Maluga 63’), Mroczek, Darmochwał (Dziedzic 63’), Prędota (Strug 90’)

żółte kartki: Głaz, Mroczek, Wójcik, Kuliga

sędzia: Michał Fudala (Brzesko)

widzów: 400

Najczęściej czytane