• Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
piątek, 05 kwiecień 2019 20:15

Efektowny początek Avii!

Napisane przez 

Siatkarze Avii udanie rozpoczęli turniej półfinałowy o awans do I ligi wygrywając z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 3:0.

Zaczęło się bardzo nerwowo. Baranowski pomylił się atakując ze środka i to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Świdniczanie rozkręcali się z minuty na minutę, choć ZAKSA ciągle trzymała wynik na poziomie remisu. Pierwszy set był zacięty do samego końca, kiedy to podopieczni Sławomira Czarneckiego wreszcie odskoczyli rywalom na dwa punkty, by potem zakończyć seta do 22.

Kluczowy dla całego meczu był drugi set, kiedy do głosu doszli goście. W pewnym momencie zrobiło się już nawet 16:19 i wydawało się, że to ZAKSA wygra drugiego seta. Żółto-niebiescy pokazali jednak niesamowity charakter. Niesieni głośnym dopingiem całej hali doskoczyli do przeciwników i po bardzo emocjonującej walce na przewagi, wygrali drugą partię 30:28.

To co się stało w drugim secie podłamało drużynę ze Strzelec Opolskich. W trzeciej odsłonie meczu byli już tylko tłem dla Avii, która pewnym krokiem szła po zwycięstwo. Duma Lotniczego miasta wygrała ostatecznie trzeci set 25:12 i zapisała pierwsze zwycięstwo w turnieju półfinałowym.

- Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Wiedzieliśmy jak grają goście, jakie są ich dobre i słabe strony. Staraliśmy się to wykorzystać i udało się. W drugim secie było trochę nerwów. Presja cały czas na nad nami wisiała. Efektem tego było sporo zepsutych zagrywek i kontr. W połowie drugiego seta chcieliśmy ustabilizować sytuację. Zaczęliśmy zagrywać pewniej, niekoniecznie szukają na siłę asów. Takie działanie nam się opłaciło. Później nerwowa końcówka, którą ostatecznie wygraliśmy i to był zdecydowanie klucz do zwycięstwa w całym meczu. Nie ma co ukrywać, to były fantastyczne zawody Bartka Żywno, który był naszym liderem w ataku - podsumował trener Sławomir Czarnecki.

Nikt na hali nie był wstanie się nie zgodzić ze słowami trenera. To właśnie Bartłomiej Żywno został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Już jutro będziemy świadkami derbów Lubelszczyzny. Naprzeciw Avii stanie drużyna Politechniki Lublin. Początek spotkania o godzinie 18.00.

mo

MKS Avia – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:22, 30:28, 25:12)

Avia: Kurek, Misztal, Czarnecki, Żywno, Obermeler, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Guz

ZAKSA: Szymański, Walczak, Zapłacki, Wójtowicz, Woź, Walawender, oraz Pilchowski (libero)

Najczęściej czytane