• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 05 kwiecień 2019 09:45

Pechowy remis Świdniczanki

Napisane przez 

W drugim meczu rundy wiosennej lubelskiej okręgówki, podopieczni Pawła Pranagala tylko zremisowali z rezerwami puławskiej Wisły. Dużo lepiej poszło rezerwom Avii, które pewnie pokonały na wyjeździe Sokoła Konopnica.

Pierwsza połowa meczu z Wisłą II zaczęła się od ataków gospoda­rzy. Świdniczanka zdominowała rywali, którzy mieli duże problemy by przedostać się pod pole karne bramki strzeżonej przez Pawła Dej­ko. Przez długi czas, mimo dogod­nych okazji, gospodarze nie potrafi­li skierować piłki do siatki. Udało się dopiero w 41 minucie, gdy Marcel Pędlowski wpadł w pole karne i pre­cyzyjnym strzałem umieścił futbo­lówkę w bramce.

Po przerwie Świdniczanka konty­nuowała ataki, jednak znów raziła nieskutecznością. Kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał Bartłomiej Mazurek. W końcowym kwadransie gry niespodziewanie do głosu do­szli goście. W 75 minucie doskonałą okazję zmarnował Emanuel Dike, który, mając przed sobą jedynie Pawła Dejko, strzelił wprost w nie­go. Błędy w defensywie gospodarzy miały swój skutek w 82 minucie, gdy Mateusz Warda sfaulował ry­wala. Sędzia Rafał Sugier nie miał cienia wątpliwości i podyktował rzut karny, którego na gola zamie­nił Damian Bernat. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i drużyny po­dzieliły się punktami.

- Mieliśmy mnóstwo sytuacji, mo­gliśmy zamknąć wynik tego meczu już w pierwszej połowie. Jednak jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Każdy wykonał dzisiaj bardzo dobrą robotę, chło­paki zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Tym bardziej szkoda stra­ty punktów. Jeszcze w Niedrzwicy remis mógł nas zadowolić, jednak dzisiaj zdecydowanie powinniśmy wygrać - podsumował Paweł Pra­nagal, trener Świdniczanki.

Odmienne nastroje panują w rezer­wach świdnickiej Avii. Podopieczni Rafała Wiącka pewnie pokonali w Bełżycach Sokoła Konopnica, pa­kując rywalom trzy bramki i nie tracąc żadnej. Trafienia dla żółto-niebieskich zanotowali: Kamil Sta­rok, Łukasz Strug oraz Przemysław Dwórzyński.

W najbliższej kolejce, 11 w tabeli Świdniczanka pojedzie do Janowa Lubelskiego na mecz z Janowianką, zaś wicelider lubelskiej okręgówki - Avia II, podejmie LKS Stróża.

mo

Świdniczanka Świdnik Mały - Wi­sła II Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Pędlowski (41’) - Bernat (82’ rzut karny)

Świdniczanka: Dejko - Kowalski, Warda, Dobrowolski, Ziemkiewicz, Miazga (70’ Wójcik), Jeleniewski, Kaczorowski (59’ Boniecki), Kowalik (59’ Babiarz), Pędlowski (70’ Marty­na), Mazurek.

Sokół Konopnica - Avia II Świdnik 0:3 (0:2)

Bramki: Starok (14’), Strug (40’), Dwórzyński (85’).

Avia II: Długosz - Jędrych, Radzie­wicz, Feret, Śliwa, Różycki, Jąski­wiecz, Ozimek, Starok, Dwórzyński, Strug.

Najczęściej czytane